Ana SayfaEtkinliklerAralık ayı boyunca dijital piyano festivali

Aralık ayı boyunca dijital piyano festivali

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’na bağlı çalışmalarını sürdüren İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat, Piyano Festivaline Aralık ayında doludizgin devam ediyor. 

21 Ekim 2020 – 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde şimdiye kadar Devlet Sanatçımız Gülsin Onay, ödüllü piyanistlerimiz Gökhan Aybulus ve Özgür Ünaldı performans sergiledi. Aralık ayında ise dünyaca ünlü festivallerde yer almış, önemli yarışmalarda ödül kazanmış üç değerli piyanistimize ev sahipliği yapan proje kapsamında 2 Aralık akşamı Cem Babacan’ın Mussorgsky, 16 Aralık akşamı Çağdaş Özkan’ın Scarlatti ve 30 Aralık akşamı Emre Elivar’ın Schubert yorumlarına şahitlik edeceğiz.

3 FARKLI MÜZİK STİLİ ve 3 FARKLI BESTECİYİ  PİYANİSTLERİMİZ YORUMLUYOR

Rus Ulusal Müzik akımının kurucularından M.Mussorgsky’nin ünlü “ Bir Sergiden Tablolar” adlı eserini 2007 yılı “Yves Nat Uluslararası Piyano Yarışması” birincisi Cem Babacan yorumlarken, D.Scarlatti’nin 8 sonatını Amerika’nın köklü okulu The Julliard School mezunu Çağdaş Özkan, F.Schubert’in D946 Piyano için Üç Parça adlı eserini Sony imzasıyla çıkardığı albüm kaydının ardından Bremen Piyano Yarışması ödülü sahibi Emre Elivar yorumlayacak.

İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat Youtube hesaplarında online yayınlanacak konserlerde  2 Aralık saat 21.00’da Cem Babacan, 16 Aralık saat 21.00’da Çağdaş Özkan, 30 Aralık saat 21.00’da ise Emre Elivar performanslarını sergileyecekler.

FESTİVALİN AMACI TÜRK SANATÇILARIN DESTEKLENMESİNE VURGU YAPMAK


Gedik Holding’in Eğitim ve Sanat alanındaki topluma karşı sorumluluğunu temsil eden İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat; Türk sanatçıların yaratılarını desteklemek, bu sanatçıların başarılarını uluslararası platformda duyurmak  ve yaşadığı topluma duyarlı, çok yönlü düşünebilen nesiller yetiştirmek konularındaki hedefleri ışığında bu dijital platformdaki piyano festivalini gerçekleştirmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR