Ana SayfaEtkinliklerArtcontact İstanbul 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 1-4 Haziran'da

Artcontact İstanbul 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 1-4 Haziran’da

Üçüncü yılında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan ARTCONTACT İSTANBUL Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, bu yıl 1-4 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Bugün açılışı gerçekleşen fuar Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

2022 yılında on bin metrekarelik iç alanda ve beş bin metrekarelik dış alanda gerçekleştirilen fuarda, 100’ü aşkın katılımcı ile 30 ülkeden 1000’i aşkın sanatçının 4000’den fazla eserleri 22.000 sanatseverin beğenisine sunulmuştu.

Modern toplumun ortaklığını geliştiren, toplumsal yaşamın bir parçasını oluşturan bireylerin benliği ile bu misyonun içinde yer almasını sağlayan kamusal alan kavramının sanat ile buluşturulması fuarın temel ilkelerinden biri olurken ayrıca sanatseverlere çağdaş birçok sanatçının üretimlerini sunmayı hedefliyor.

120’nin üzerinde katılımcı, 1500’ün üzerinde sanatçı ve 4500’e yakın eserin sergileneceği ArtContact, 1-4 Haziran tarihleri arasında sanatseverleri ağırlayacak. Resim, heykel, seramik, video, performans, dijital art, street art gibi farklı sanat alanlarını barındıran fuar süresince söyleşiler, performans sanatları ve dinletiler gerçekleşecek.

Sadece galeri ve alıcının değil, sanata ilgi duyan herkesin gezdiği bir fuar

Türk resim sanatının usta isimleri ile yetenekli genç sanatçıların eserleri bir arada yer alıyor. Bu bağlamda birbirinden farklı birçok kuşağın, birçok üretimin yer aldığı geniş bir yelpaze ilgililerin beğenisine sunulacak. Sadece galeri ve alıcının yer aldığı değil, sanata ilgi duyan herkesin gezdiği, sanatçılarla bir araya gelip sanat üzerine sohbet edebildiği ve projeler üretebildiği bir organizasyon olan Artcontact 11.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR