Ana SayfaEtkinliklerAsi çocuklar Punk Riot Day'de buluşuyor!

Asi çocuklar Punk Riot Day’de buluşuyor!

4 Haziran Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek olan Punk Riot Day, konserler, kaykay pisti, alışveriş ve yeme-içme stantlarıyla İstanbullu gençleri buluşturacak.

Punk Riot Day, 1970’lerde ifade özgürlüğü hareketi olarak ortaya çıkan, geleneksel ve kalıplaşmış yaşam biçimlerine karşı yıkıcı ama renkli bir tavır ortaya koyan punk kültürünü müziğinden felsefesine, edebiyatından giyim tarzına tüm öğeleriyle İstanbul’un merkezinde deneyimlememizi sağlayacak.

Punk müziğin ülkemizdeki en renkli ekiplerini bir araya getiren festivalde Radical Noise, Rashit, Second, Cemiyette Pişiyorum, The Ayılar, Ofisboyz ve Tampon sahne alacak. Kapı açılış saatinin 14:00 olacağı ve bütün güne yayılacak festivalin biletler, Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Punk Riot Day’de yer alacak isimlere yakından bakış:

  • Türkiye punk rock sahnesinin önemli bir parçası olan ve toplumsal adaletsizliklere, baskılara ve sistem karşıtlığına odaklanan müzikleriyle yıllardır toplumsal bilinçlendirme konusunda önemli bir rol oynayan Radical Noise
  • Punk rock, post-punk ve new wave gibi unsurları bir araya getirerek özgün bir tarz oluşturan 30 yıllık grup Rashit
  • Alternatif rock, indie rock ve post-punk gibi unsurları müziğinde bir araya getiren İstanbul merkezli Second
  • Sert sözleri ve enerjik müziğiyle Türkiye punk rock sahnesinde öne çıkan gruplardan Cemiyette Pişiyorum
  • Şarkılarında toplumsal konulara, politik mesajlara ve kişisel deneyimlere yer veren genç ve dinamik rock grubu TheAyılar
  • Ofisboyz’un, hayatın zorlukları ve acılarına rağmen umut dolu bir bakış açısı sunarak dinleyicilere güçlü bir mesaj veren şarkılarını yüksek enerjileriyle harmanlayarak söyleyecekleri festival sahnesinin bir diğer konuğu ise kadınların toplumsal hayatta karşılaştığı çeşitli sorunlara dikkat çeken, askerlik ve cinsiyet ayrımcılığı gibi konuları ele alan şarkılarıyla Tampon grubu olacak.
Rashit
Punk Riot Day / Rashit
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR