Ana SayfaEtkinliklerBeatz By Girlz projesi Türkiye'de de başlıyor

Beatz By Girlz projesi Türkiye’de de başlıyor

Müzik ve müzik teknolojileri alanında eğitim veren uluslararası bir program olan Beatz By Girlz’ün Türkiye ayağı lansmanı 10 Haziran Perşembe günü yapılacak. 

Genç kadınların müzik yoluyla neler yapabileceklerine dair ufuklarını açmayı, eğitim olanaklarını göstermeyi ve sanatın gücüyle kendilerini geliştirmeleri için yol göstermeyi amaçlayan Beatz By Girlz, 2013 yılında New York merkezli bir girişim olarak başladı.

Bugün ABD’nin neredeyse bütün eyaletlerinde, ayrıca Lizbon, Danimarka, Almanya, Güney Afrika ve İspanya gibi dünyanın birçok bölgesinde faaliyet gösteren oluşum, 2021 yılında da Türkiye’ye geldi.

Beats By Girlz, dijital müzik programları, müzik teorisi, şarkı sözü yazımı gibi birçok farklı alanda genç kadınlara ücretsiz eğitimler veriyor. Dünyada eş zamanlı olarak geliştirilen bu müzik eğitimi müfredatı dünyanın önde gelen müzik konservatuarlarından olan biri Berklee College of Music desteğiyle oluşturuluyor.

NİLİPEK., MELİKE ŞAHİN VE DENİZ TEKİN DE PERFORMANSLARIYLA RENK KATACAK

nilipek-lansman-konseri
Nilipek., lansmanda performans sergileyecek isimlerden biri.

Beatz By Girlz projesi lansmanına 10 Haziran Perşembe günü müzik yazarı Artemis Günebakanlı, Salon İKSV genel koordinatörü Deniz Kuzuoğlu, caz müzisyeni ve akademisyen Başak Yavuz, Beatz By Girlz Türkiye kurucusu Beril Sarıaltun, müzik platformu kurucusu Merve Eryürük ve gazeteci Sinem Vural konuşmacı olarak katılıyor.

Lansmanın performans bölümünde ise Melike Şahin, Nilipek., Güneş Özgeç, Deniz Tekin, Feryal Öney, 6zm (Gizem Oruç) yer alıyor.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın desteği ile gerçekleşecek buluşma, saat 15:00’ten itibaren Beats By Girlz Türkiye’nin YouTube kanalında yayınlanacak. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR