Ana SayfaEtkinliklerBeyoğlu'nda bir vaha: Hope Alkazar

Beyoğlu’nda bir vaha: Hope Alkazar

Dillerden düşmeyen “Ah o eski Beyoğlu ve etkinlikleri…” lafı var ya, artık daha az kurar olduk farkında mısınız? Çünkü Beyoğlu yine yeniden canlandı. İşte o canlılığa katkısı olan mekanlardan biri de etkinlik çeşitliliği ile kendinden sıkça söz ettiren HOPE Alkazar. 

HOPE Alkazar, tıpkı ismindeki “umut” gibi bir mekan. Hayalleri olanlara açık bir çağrıda bulunan, ziyaretçisine oyun alanı sunan, değişik deneyimlerle buluşturan bir deneyim merkezi. Dışarıdan kapalı bir kutu gibi gözükse de kapıları herkese açık. Sporu, sanatı, beraber olma hissini de sonuna kadar yaşatan bir mekan. Hem de birçoğu ücretsiz olan bu etkinliklere ulaşmak çok kolay.

Mekan içinde mekan

HOPE Alkazar‘ın 4 bölümü var diyebiliriz. İlk olarak ana salon. Açıldığı günlerde yeni medya sanatçısı Refik Anadol ile başlayan serüven bugün Selçuk Artut ile devam ediyor. Sanatın -tabiri caizse- içinden geçtiğiniz, sanatla bütün olduğunuz ve yeniliklerle tanıştığınız bu salonda gelecek yer yeni program için insan heyecan duyuyor.

İkinci alan Spor Stüdyosu. Bu özgürlükçü salonun da kapısı herkese açık. Kim olduğunuzun ya da hangi sporu yapabildiğiniz pek de bir önemi yok. Hatta stüdyoyu tasarlayan sanatçı Esra Gülmen de çeşitlilik, empati, birbirini destekleme, güçlendirme gibi değerleri merkezine alarak bir çalışma gerçekletirmiş. Üstelik bu salonda gerçekleşen dans, yoga, HIIT gibi birçok etkinliğe tamamen ücretsiz olarak katılabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken websitesi’nden kayıt yaptırmak.

Y2 8232 scaled

Üçüncü alan Yaratıcı Stüdyo. HOPE Alkazar, sürdürülebilir bir geleceğin hayalini kuran ve bunu gerçekleştirmek için çalışanların mekanı da diyebiliriz. Yaratıcı Stüdyo’da çevreye saygılı, yarını düşünen ve bunun için birlikte harekete geçen kişilerle buluşabilirsiniz. Zira etkinlikler de tamamen bu eksende. Onaranlar Kulübü ve birçok farklı deneyim bu stüdyoda. Yine Spor Stüdyosu’ndaki gibi bu alanda gerçekleşen etkinliklerde tamamen ücretsiz, yine kayıt işlemi ile deneyimlere dahil olabiliyorsunuz.

Ve son olarak da Teras. Bu terasın güzelliği içinde spor alanları barındırması. Basketbol ya da futbol oynayabilir ya da oynayanları izleyebilirsiniz.

Özetle İstiklal Caddesi’nin hem insanı cezbeden hem de ister istemez yoran kalabalığından adım atacağınız HOPE Alkazar’da deneyimleyecekleriniz çok hoşunuza gidecek. Dijital deneyimlerden film gösterimlerine, HIIT antremanlarından workshop’lara kadar birçok cazip etinlik sizleri bekliyor.

Programlara ulaşmak için BURAYA tıklayın.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR