Ana SayfaEtkinliklerBağ bozumunda caz: Bozcaada Caz Festivali bu sene 8-9-10 Eylül’de

Bağ bozumunda caz: Bozcaada Caz Festivali bu sene 8-9-10 Eylül’de

Medya sponsorları arasında yer aldığımız Bozcaada Caz Festivali‘nin yedinci senesinde adanın özgün ruhunu cazla ve disiplinlerarası etkinliklerle keşfetmek için geri sayım başlamışken, heyecan verici programı ve teması dün gerçekleşen lansmanda duyuruldu.
Dün Hope Alkazar ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında Bozcaada Caz Festivali’nin kurucularından Gizem Gezenoğlu festivalin ağırlayacağı müzisyenleri ve bu yılki temanın ‘‘Oyun” olacağını duyurdu.
Festivalin “oyun” temasının izini sahnede de sürmek mümkün. Cazın doğaçlamadan beslenen ve bu anlamda oyunla yakın bir ilişki içinde olan doğasını yansıtan projeler dinleyiciyle buluşacak. Birbirleriyle daha önce aynı sahnede bulunmamış Derya Yıldırım, Elif Dikeç, Itamar Borochov ve İsmail Altunbaş’ın birlikte Anadolu müziğine kendi yorumlarını katacakları ve yalnızca Bozcaada Caz Festivali’ne özel üretim anlarına şahit olacağımız Bozcaada Ensemble da bunlardan biri…
Nubya Garcia By Adama Jalloh scaled
Festivalde Nubya Garcia, Avishai Cohen, Kazy Lambist, Meral Polat Trio, Ferit Odman’ın “Autumn In New York” ve “Nommo” albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer vereceği çalışması, Lüksemburg’dan üç kişilik genç ve dev bir kadro: Dock in Absolute, Volkan Öktem’in #7’si, Hissikablelvuku, DJ Claptrap, namıdiğer Gaurav Narula yer alacak. Yaratıcı ve kendine has gitar çalma tarzıyla tanınan Avrupa’nın “yükselen yıldız”ı Teis Semeyde festival boyunca caz, punk ve elektronik doğaçlama türlerinin tam kesişiminde yer alan müziğiyle farklı sahnelerde dinleyicilerle buluşacak.
Caz ritimleriyle salınıp, hayatın zorlukları karşısında her defasında yeni oyunlar kurmak için 8-9-10 Eylül’de Bozcaada Caz Festivali’nde buluşmak için geri sayıma başlayabiliriz!
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR