Ana SayfaEtkinliklerBozcaada Caz Festivali'nin line-up'ı bu sene de dopdolu!

Bozcaada Caz Festivali’nin line-up’ı bu sene de dopdolu!

Bu yıl 26-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bozcaada Caz Festivali’nin programı, dün akşam Salon İKSV’de gerçekleştirilen lansman ile duyuruldu.

2017’den beri Bozcaada’nın eşsiz güzelliğinde gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali, bu seneki line-up’ıyla da katılımcılara bir müzik şöleni yaşatmaya hazırlanıyor. Festival 6. senesinde, cazın usta isimlerini ve farklı jenerasyonlardan uluslararası müzisyenleri dinleyiciyle buluşturmanın yanı sıra, katılımcılarına çağdaş sanat ve gastronomi gibi farklı disiplinlerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programı sunuyor.

Fransız cazının en önemli isimlerinden Guillaume Perret, Türkiye’de ilk kez sahne alacak, soul, pop ve indie rock notalarını bir araya getiren ödüllü sanatçı Shishani & Miss Catharsis, Dilan Balkay, Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel‘in hazırladığı elektronik altyapılarla düzenlenmiş chill-dance session’ı İki, Türkiye’nin en köklü gruplarından Yeni Türkü, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem, klarnet virtüözümüz Hüsnü Şenlendirici ve daha birçok ismin aralarında bulunduğu line-up, festival mekanı Ayazma Manastırı’nda dinleyicilere eşsiz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

2022 edisyonunda daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna olan inançla ve bir araya gelmenin gücüyle şifa bulmayı amaçlayan festival, üç gün boyunca adada caz rüzgarları estirecek. Kaçırılmaması gereken festivalin biletleri ise Passo’da.

bozcaada caz festivali line up

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR