Ana SayfaEtkinliklerBu hafta sinemalarda neler izleyeceğiz?

Bu hafta sinemalarda neler izleyeceğiz?

Yarın yani 23 Eylül cuma günü sinemalarda vizyona girecek filmler arasından seçtiklerimiz.  

“Don’t Worry Darling”

Olivia Wilde‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve Harry Styles‘ın başrolünü üstlendiği “Don’t Worry Darling” filminin beklentileri karşılayıp karşılamayacağını merakla bekliyoruz. Gerilim türündeki film, 1950’li yıllarda geçiyor. Evli bir çiftin mükemmel bir hayat yaşarken rahatsız edici gerçeklerin ortaya çıkmasıyla değişen yaşamını konu ediniyor.

“Bana Karanlığını Anlat”

Bu yılki İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma dahilinde gösterimi yapılan “Bana Karanlığını Anlat”, kocasının ölümünden sonra hem eşiyle hem de kendisiyle yüzleşen bir kadının hayatını konu ediniyor. Aslıhan Gürbüz‘ün başrolünü oynadığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Gizem Kızıl üstleniyor.

“Puss in Boots: The Last Wish”

Animasyon tutkunları buraya. Çünkü Çizmeli Kedi efsanesi “Puss in Boots: The Last Wish” ile geri dönüyor. Dokuz hayatından sekizini kullanmış olan Çizmeli Kedi, efsanevi Son Dilek’i bulmak ve dokuz canını geri kazanmak için macera dolu bir yolculuğa çıkıyor.

“Reflection”

İlker Savaşkurt‘un yönettiği ve Mehmet Kala‘nın senaristliğini üstlendiği “Reflection”da başrollerde Selçuk Yöntem ve Taro lakabıyla tanıdığımız Tarık Emir Tekin yer alıyor. Film, özel konuklarını otelinde ağırlayan Ashu‘nun misafirlerini hayattaki seçimleriyle yüzleştirmesini ve onların gizli yaşamlarını açığa çıkarmasını konu ediniyor.

“Aşk, Mark ve Ölüm”

Cem Kaya’nın “Aşk, Mark ve Ölüm” belgeseli, Almanya’da yaşayan Türk göçmenlerin yaşattığı bağımsız müzik kültürüne odaklanıyor. Hem göçmenlerin oradaki yaşamını gözler önüne seriyor hem de onların 60 yıl boyunca müzikle kurdukları ilişki anlatılıyor.

 

Bonus:

“Avatar”

2009 yılında vizyona girdiğinde çok ses getiren “Avatar”, yeniden vizyona giriyor. James Cameron‘un yönettiği film, üç dalda Oscar kazanmıştı. Bu filmin yeniden vizyona girmesinin nedeni ise 13 yılın ardından devam filmi olan “Avatar: The Way of Water”ın 16 Aralık’ta vizyona girecek olması. Özetle, hafızanızı tazelemek için mükemmel fırsat!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR