Ana SayfaEtkinliklerBu hafta sinemalarda vizyona girecek filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona girecek filmler

Bu hafta hem Türk sinemasından ödüllü yapımlar hem de dünya sinemasından birçok film vizyona giriyor. Romantik komediden korkuya zengin bir seçki sizleri bekliyor. 

Syk Pike

Özellikle son yıllarda yükselişe geçen Norveç sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Kristoffer Borgli‘nin yeni filmi “Syk Pike”, çalınan mobilyalardan heykeller yapan çağdaş bir sanatçı olan sevgilisinin gölgesinde kalmaya başlayan Signe‘nin Oslo’nun kültürel çevresinde hak ettiği ilgiyi geri kazanmak için kötü bir plan yapmasını konu ediniyor. Filmde “The Worst Person in the World”den tanıdığımız Anders Danielsen Lie de rol alıyor. 

Mekan

Bu hafta Türk sineması yükselişte diyebiliriz. İşte onlardan biri Enes Hakan Tokyay‘ın yönetmenliğini üstlendiği “Mekan”. Film, restore edilerek yeniden hayat bulan Aura isimli mekana yolu düşen insanların hikayesini konu ediyor.

The Good House

Romantik komedi türündeki “The Good House”, New Englandlı Hildy Good isimli bir emlakçının hikayesini konu ediyor. Salem cadılarının soyundan gelen Hildy, eski sevgilisi tekrardan hayatına girince yaşamının kontrolünü kaybeder ve olaylar gelişir.

Vesper

Bilimkurgu tutkunları buraya! Kristina Buozyte ve Bruno Samper‘in yazıp yönettiği “Vesper”, Dünya’nın ekosisteminin çöküşünden sonra felçli babasıyla hayatta kalmaya çalışan 13 yaşındaki bir kızın hikayesini konu ediniyor. 

Smile

“Şöyle iyi bir korku filmi gelse de izlesek” diyorsanız, “Smile”a bir şans verebilirsiniz. Filmde, bir hastayla ilgili travmatik bir olaya tanık olan Dr. Rose Cotter açıklayamadığı korkutucu olaylar yaşamaya başlar.

Zuhal

Kısa filmleriyle tanınan Nazlı Elif Durlu’nun ilk uzun metraj filmi olan “Zuhal”, İstanbul Film Festivali’nde En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerine, geçen yıl ise Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Nihal Yalçın‘ın başrolünü oynadığı film, geceyarısı bir ses duyduktan sonra hayatı değişen bir kadının hikayesini konu ediyor.

Alabora Aşk

Başrollerini Cemal Hünal ile Belçim Bilgin‘in üstelendiği ve Ali Can Gebeş‘in yönettiği “Alabora Aşk”, evlilik planları yaparken yaşadığı trajik bir olay sonrasında zor bir seçim yapmak zorunda kalan bir adamın hikayesini konu ediyor.
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR