Ana SayfaEtkinliklerBu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Şubat ayının ilk haftası sinema salonlarını dolduracak zengin bir programla karşımıza çıkıyor. Oscar adayı filmlerden, kaliteli tür filmlerine… İşte bu hafta vizyona giren filmler!

“Knock at the Cabin”

“The Sixth Sense”, “Unbreakable”, “Signs” ve “The Village” gibi filmleriyle korku türünün revaçta olduğu bir dönemde Amerikan sinemasının tek özgün temsilcisine dönüşerek ismini dünyaya duyuran M. Night Shyamalan son 10 yıldır ritmini yeniden yakaladı. Arka arkaya beğenilen yeni filmlerin ardından bu hafta vizyona giren “Knock at the Cabin” ile şimdiden eleştirmenlere büyük manşetler attıran yönetmen bu kez ormanın derinliklerinde bir kulübeye sığdırıyor dünyasını.

“The Banshees of Inisherin”

Yılın en beklenilen filmlerinden “The Banshees of Inisherin” sonunda sinemalarımıza geldi. Bu seneki Filmekimi’nde yakalayamamış olanlar filmi vizyona girmişken bir kez daha kaçırmak için iyi birer bahane bulsalar iyi ederler. Çünkü 2022’nin en iyi filmlerinden birisi olmasının yanında aldığı 9 dalda adaylıkla önümüzdeki ay dağıtılacak Oscar ödüllerinin de en iddialı yapımlarından biri artık. İrlanda’nın küçük bir kasabasında yaşayan Pádraic bir gün en yakın dostunun kendisiyle sebepsiz yere konuşmayı bıraktığı bir sabaha uyanır ve olanlar olur.

“Boy from Heaven”

İsveç Sineması’nın son yıllarda adından en çok bahsettiren yönetmenlerinden Tarik Saleh, 2017 yapımı sevilen filmi “The Nile Hilton Incident”in ardından tekrar babasının memleketi Mısır’da geçen bir politik gerilimle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazanan “Boy from Heaven”, küçük bir kasabada balıkçılıkla uğraşan Adam’ın El-Ezher’den burs kazanmasıyla içine düştüğü güç dünyasına odaklanıyor. Filmin çekimleri Kahire, Göteborg ve İstanbul’da gerçekleşti.

“Mummies”

Yılın en ilgi çekici animasyon filmlerinden biri de yine bu hafta vizyona giriyor. Warner Bros.’ın yeni animasyonu “Mummies” Antik Mısır’ı günümüze getiriyor. Film, Antik Mısır’da 3000 yıllık gizli bir yeraltı şehrinde hayatını sürdüren üç mumya ve bir küçük timsahın atıldığı oldukça enteresan macerayı konu ediniyor. Eğitim sezonunun bu seneki yarı yıl tatilinin son haftasonunda ailecek birlikte izlemek için en güzel seçeneklerden biri.

“Prestij Meselesi”

Mahsun Kırmızıgül’ün uzun zamandır adından söz ettiren Prestij Müzik projesi sonunda sinema salonlarına geldi. Özcan Deniz, Haluk Levent ve Kırmızıgül’ün kendisinin kariyerlerinin Unkapanı’ndaki başlangıç öyküsünü anlatan “Prestij Meselesi” 1990’lı yıllarda Türkiye’deki müzik dünyasını resmeden bir dönem filmi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR