Ana SayfaEtkinliklerBu hafta vizyona girecek filmler

Bu hafta vizyona girecek filmler

Sinema tutkunlarının sabırsızlıklıkla beklediği o gün geldi çattı. 9 Eylül’de vizyona girecek filmler arasında radarımıza takılanlar karşınızda! 

Orphan: First Kill

“The Boy” serisinden tanıdığımız korku türünde filmler üreten William Brent Bell‘in yeni filmi “Orphan: First Kill” bu haftanın en merakla beklenen yapımlarından. Aslında birçok kez işlenmiş bir senaryoyu yeniden ele almakla birlikte Bell’in getireceği yorumu da merak etmiyor değiliz. Bir akıl hastanesinden kaçıp zengin bir ailenin kaybolan kızının yerine geçen küçük bir kızın hikayesinin anlatıldığı film, tüylerinizi diken diken edecek. 

Arthur Rambo

61. Cannes Film Festivali’nda “Entre les murs” filmiyle Altın Palmiye’yi alan Fransız yönetmen Laurent Cantet‘in hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği “Arthur Rambo” bu haftanın bir diğer merak uyandıran yapımlarından. Arthur Rambo adlı bir yazarın hikayesini konu edinen filmde, o, insanların sevgisini kazanan başarılı bir yazar mıdır yoksa sosyal medyada nefret dolu mesajlar yayınlayan biri midir?

Where the Crawdads Sing

Olivia Newman‘ın yönetmenliğini üstlendiği “Where the Crawdads Sing”te “Normal People” ile yıldızı parlayan Daisy Edgar-Jones başrolü oynuyor. Film ise Kuzey Carolina’nın tehlikeli bataklıklarında yalnız büyüyen, ailesi tarafından terk edilmiş Kya‘nın hikayesini konu ediniyor.

Bonus: Clara Sola

“Clara Sola” sinemalarda gösterime girmeyecek olsa da sinemayı evimize taşıyan Mubi’de 9 Eylül Cuma günü yayına girecek. Filmde bir şifacı olarak köyüne umut veren 40 yaşlarındaki Clara’nın hikayesi izleyiciyle buluşuyor. Doğada huzur bulan Clara’nın yıllarca annesi yüzünden baskılanan cinsel arzuları ise yeğeninin genç erkek arkadaşına ilgi duymasıyla hareketleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR