Ana SayfarockCan Gox 20 Kasım'da Dorock XL Kadıköy'de

Can Gox 20 Kasım’da Dorock XL Kadıköy’de

Blues ve rock sahnesinin güçlü sesi Can Gox, 20 Kasım Cumartesi akşamı Dorock XL Kadıköy sahnesinde dinleyicilerle buluşuyor.

Dinleyicileriyle organik bir bağ kurmaktan yana olan müzisyen Can Gox, konserlerinde de sahneden inip seyircinin arasında dolaşmayı, molalarında sohbet etmeyi çok seviyor. Can Gox, haziran ayında 90’larda Ayna’nın çok ünlü olan şarkısı “Severek Ayrılanlar”a bambaşka bir ruh üflemişti. Sanatçı Dorock XL sahnesinde olacak.

Etkinliğin bilet fiyatı 80 TL.

CAN GOX KİMDİR? 

Can Gox müzikle ilköğretim yıllarında tanıştı. Lise yıllarında amatör olarak okul orkestrası haricinde çeşitli gruplarda gitarist ve vokalist olarak görev yapan sanatçı, ilk proesyonel sahne deneyimini yaşadığında henüz 16 yaşındaydı.Müzikal anlamda Jazz ve Blues üzerine kazandığı burs eşliğinde eğitim aldıktan sonra Blues Mobil grubuna dahil olarak İstanbul’un tanınmış mekanlarında sahne almaya başlayan sanatçı, 1990’ların sonunda müziĞe ara vererek yaklaşık 12 sene sürecek kurumsal iş hayatına atıldı.Bu süreçte müzikle hep iç içe kalan Gox,sene 2011’e geldiğinde izleyicisinden tam not alan Kaybedenler Kulübü filminin soundtrack albümünü yaptı.Bu albüm ile birçok ödül kazanan sanatçı kurumsal iş hayatını sonlandırarak müzik’e kesin dönüş yaptı.

cangox

Albüm çalışmaları devam ederken single olarak yorumladığı Haydar Haydar türküsünün dönemin reyting rekorları kıran Kuzey Güney dizisinde (hem bölüm hem de sezon finalinde )yayınlanmasıyla müzik sektörünün odağı haline geldi.Anadolu Blues terimini müzikal anlamda Türkiye ile tanıştıran sanatçı Haydar Haydar türküsü ile yılın en iyi performans,yorum,cıkış yapan,dizi müziği gibi birçok ödüle layık görüldü.Tüm bu gelişmeler eşliğinde calışmaları devam eden Yalnızım Ben albümünü 2013 senesinde yayınladı.Albümde bulunan 9 şarkının 6 sı dizi ve filmlerde yayınlanan sanatçı,beste ve cover çalışmaları single olarak yayınlamaya devam etmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR