Ana SayfaÖzel DosyaChris Hemsworth'un kariyerindeki 5 dönüm noktası

Chris Hemsworth’un kariyerindeki 5 dönüm noktası

Bugün 30’lu yaşlarının sonuna gelen, “Thor” serisiyle izlemekten büyük keyif aldığımız bir aktör haline gelen Chris Hemsworth’un doğum gününü rol aldığı ve kariyerini şekillendiren en iyi 5 filmle kutluyoruz. 

Star Trek (2009)

J. J. Abrams‘ın yönettiği “Star Trek” filminde George Kirk karakterine hayat veren Chris Hemsworth; Chris Pine, Simon Pegg, Zachary Quinto gibi isimlerle kamera karşısına geçmişti. Bu filmin en önemli özelliği ise o güne kadar TV dizilerinde rol alan Hemsworth‘un beyazperdeye adım attığı ve dikkatleri üzerine çektiği ilk iş olması.

Thor (2011)

“Star Trek”te yıldızının parlamasının ardından Chris‘e öyle bir teklif geldi ki onun bütün kariyerine yön verecek o ilk adımı atmasını sağladı. “Thor”la birlikte Marvel evrenine giriş yapan aktör, fantastik filmlerin adeta vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi ve kısa bir süre önce vizyona giren “Thor: Love and Thunder” dahil serinin bütün filmlerinde başrolde yer aldı.

The Cabin in the Woods (2011)

2011, Chris Hemsworth‘un kariyerindeki en önemli yıllardan biri oldu. Her ne kadar ülkemizde 2012’de vizyona girmiş olsa da “The Cabin in the Woods”, “Thor”la aşağı yukarı aynı dönemde yayınlanmıştı. Korku-gerilim türündeki bu filmle Chris, repertuvarının genişliğini de kanıtlamış oldu.

Avengers (2012)

Ve Chris Hemsworth, Marvel dünyasının önemli karakterlerinden Thor ile “Avengers”da boy gösterdi. Sonrasında “Avengers: Endgame”, “Avengers: Infinity War” gibi serinin diğer filmlerinde de yer alarak severek takip ettiğimiz bir süper kahramana dönüştü.

Rush (2013)

1970’li yıllarda Avusturyalı F1 yarışçısı Niki Lauda ve İngiliz rakibi James Hunt arasındaki meşhur rekabeti konu alan filmde Hunt‘ı canlandıran Chris Hemsworth, bu yapımla filmografisine önemli bir filmi daha eklemiş oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR