Ana SayfaEtkinliklerCI Bloom: Baharda sanat

CI Bloom: Baharda sanat

24 Nisan ön izleme, 25-28 Nisan tarihleri arasında ise genel ziyaretlerin gerçekleşeceği, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda düzenlenecek olan CI Bloom, İstanbul’u ve Türkiye’deki çağdaş sanatçıları ön plana çıkarıyor. 

CI Bloom, yurtdışındaki koleksiyoner gruplarına ve basın mensuplarına Türkiye çağdaş sanatını küresel ölçekte tanıtmayı hedefliyor ve Türkiye’deki galerilerin yurt dışında şube açma ve etkinlik düzenlemelerindeki ekonomik zorlukları aşmaları amacıyla CI Bloom, Türkiye çağdaş sanatını uluslararası arenada tanıtan bir platform olarak ilerliyor. 3. edisyonu gerçekleşecek olan CI Bloom’da bu sene de birbirinden önemli galeriler yer alacak.

CI BLOOM Katılımcı Galeri Listesi

Art On Istanbul, İstanbul; Belm’art Space, Ankara Bozlu Art Project, İstanbul; brieflyart, İstanbul; BüroSarıgedik, İstanbul; C.A.M. Galeri,İstanbul; den art, Antalya; DifoArt, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, Ankara; Muse Contemporary, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman , İstanbul, Berlin, Miami; 10_12 Gallery, İstanbul

BMW Türkiye’nin distribütörü Borusan Otomotiv ve LG OLED evo’nun partnerliğinde gerçekleşen fuarın 3. edisyonu, aynı zamanda fotoğraf sanatına odaklanan CI Photo etkinliğine de ev sahipliği yapıyor.

Big Image Hazal Ozgur

Bu yıl CI Bloom’da büyük ölçekli dijital sanat deneyimi başlıyor

“Living Things” sergisi izleyicilere “canlılar” kavramını farklı ve etkileyici bir şekilde deneyimleme fırsatı sunarken 1.000 metrekare alanda görkemli dijital sanat salonlarda sanatseverlerle buluşacak. DECOL’ün tasarladığı deneyim alanına Select_Ist işbirliğinde CI Bloom’la paralel olarak 26 Nisan Cuma ve 27 Nisan Cumartesi akşamları bahar ayının heyecanını sanatseverlerle paylaşacak. 

DECOL, teknolojinin doğal dünyanın unsurlarını nasıl taklit edebileceğini, geliştirebileceğini ve onlarla nasıl etkileşime girebileceğini sergileyerek bu temayı somutlaştırıyor. Bu parçalar yalnızca statik sergiler değil; izleyicileri “canlılar”ı neyin tanımladığına dair algılarını yeniden düşünmeye teşvik eden, gelişen ve uyum sağlayan dinamik, duyarlı varlıklardır. Kaplan’ın bu sergiye yaptığı katkılar sanatsal vizyon ve teknolojik uzmanlığın birleşimini temsil ediyor. Sergide ışık, ses ve insan etkileşimini deneyimleyecek sanatseverler ayrıca dijital çağımızda “canlılar” kavramını yeniden gözlemleme şansı bulacaklar.

Contemporary Istanbul’dan yeşil dönüşüm

Fuar süresince sürdürülebilirlik anlayışını benimseyen Contemporary Istanbul, karbon ayak izini azaltma ve geri dönüşümü teşvik etme çabalarını artırıyor. Fuar yönetimi sanat eserlerinin taşınması ve sergilenmesi süreçlerinde sürdürülebilir malzemelerin kullanımına özen göstererek çevresel etkileri en aza indirmeyi amaçladı. Bu çabalar, sanat dünyasının sürdürülebilirlik konusunda daha bilinçli ve sorumlu bir şekilde hareket etmesine de katkı sağlıyor.

Contemporary Istanbul’un fuar alanında kullandığı duvar sisteminin tamamı yeniden kullanılabilir ve bu duvarların kaplamalarının malzemesi geri dönüştürülebilir şekilde organize edildi. Fuar aydınlatmasında kademeli olarak yüzde 100 enerji tasarruflu LED aydınlatmaya geçildi. Koridor halısı da fuardan sonra inşaat ve mobilya gibi diğer sektörlerde kullanılmak üzere tamamen geri dönüştürülebilir olarak tasarlandı. Ayrıca fuar alanı su tasarrufu yapmak için muslukların güncellenmesini teşvik ediyor.

Fuarın kurulumu ve sökümü sırasında bir atık ayırma ve geri dönüşüm protokolü uygulanıyor ve buna yeniden kullanım ortaklığıyla atık yönetimi ve sürdürülebilir ambalajlama konusunda galeriler ve nakliyecilere yönelik eğitici bir web semineri eşlik ediyor.

CI Bloom Ziyaret Gün ve Saatleri:

24 Nisan 2024 Ön İzleme: 11.00-20.00

Genel Ziyaret Gün ve Saatleri:
25 Nisan : 16.00- 20.00
26-28 Nisan 2024: 11.00-20.00

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR