Ana SayfaÖzel DosyaCillian Murphy ve unutulmaz rolleri

Cillian Murphy ve unutulmaz rolleri

Malum “Oppenheimer” ile beraber Cillian Murphy adını duymadığımız gün kalmadı. Çekimleriyle başlayan bu süreç, vizyona girmesi ve ödül sezonuyla da devam etti. “Oppenheimer”a zaten diyecek laf yok ama peki ya kaçırılmaması gereken diğer rolleri?

Tommy Shelby – “Peaky Blinders”

Hiç süphesiz ki “Oppenheimer”daki rolu kadar ses getiren bir diğer rolü de Tommy Shelby’ydi. Hatta öyle ki dizi hala sanki yeni yayınlaşmışçasına kadar güçlü. İçten kırık olduğu kadar soğuk kalpli ve acımasız olan Shelby’nin bıçak gibi keskin sakinliği, gerçek karakterinin mümkün olduğunca çok gizlediği, 36 bölüm ve altı sezon boyunca gözlerinizi alamayacaksınız.

20190918135414 tommy shelby peaky blinders

Robert Fischer – “Inception”

Bu küçük bir rol mü desek yoksa Murphy aslında her sahnede mi desek bilemediğimiz o an. İşadamı Robert Fischer’ı oynarken, Murphy’nin zihni Nolan‘ın filmi için bir ortam haline geliyor; bir grup rüya (!) hırsızının kaybolacağı bir labirent haline gelen zihin. Evetbüyük bir rol diyemeyiz ama Cillian Murphy üzerinden filmi tekrar izlemek de fena olmaz.

Pig – “Disco Pigs”

2001 yılına iat bu film Murphy’nin ilk filmi olma özelliğini taşıyor. Murphy’nin içine kapanmış performansına alışkını ama burada hiç içine kapanmıyor. Yönetmen Danny Boyle’un dikkatini çekmek, kariyerine başlamak ve Murphy’yi fark ettirmek için fazlasıyla yeterli bir rol. Nitekim 23 yıl sonra Oscar’ı da kucaklıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR