Ana SayfaEtkinliklerCraft bira sevenlere yeni adres: taproomx

Craft bira sevenlere yeni adres: taproomx

Biraları denemek üzere gidip de bir de üstüne iyi müzik dinleyip, gerçekten lezzetli yemekler yiyeceğiniz ve hatta müdavimi olacağınız yepyeni bir mekanımız var artık: taproomx

İpek ATCAN / [email protected]

Çok önce değil, bu yılın başında Asmalımescit Jurnal Sokak’ta kapılarını açan taproomx’te ziyaretçileri, ekibin SOMX adı altında ürettikleri 10 çeşit bira ve bu seçkiye eşlikçi lezzetler bekliyor.

Ne yemeli?

Öncelikle muhakkak başlangıçlardaki çıtır turşudan sipariş etmelisiniz. Hatta büyük bir ihtimalle kendinize hakim olamayıp, “tarifini rica edebilir miyim?” derken bulabilirsiniz kendinizi. Yanına da acı sos ve sarımsaklı edamame oldukça güzel gidiyor. Ana yemeklerde -sırf onu yemek için bile tekrar gitmeyi düşüneceğiniz- tempura istiridye mantarı yer alıyor. taze baharatlar ve dukkah baharatı ile harmanlanan bu istiridye mantarı yanında vegan tarator ile servis ediliyor ki bu tarz mekanlarda pek vegan ürün bulamayanlar adına bulunmaz bir değer. Nitekim salataları da yine veganlar için oldukça uygun. Pulled beef bun ve smash cheese burger de yine sevilen lezzetleri arasında.

Ne içmeli?

Bu sorunun cevabı “hepsinden içmeli” aslında. Benim gibi narenciye aromalı biraları seviyorsanız somx American Pale Ale, somx New England IPA ve somx IPA muhakkak denemeniz gereken biralardan. Ama 10 farklı biranın onunu da denemekte fayda var kesinlikle.

Müzikler

Müziklerle ilgili en güzel özellik sadece ama sadece plaktan çalıyor olmaları. Nitekim haftanın 4 günü yer alan farklı DJ’lerin hepsi hem mekanın bünyesinde bulunan hem de kendi arşivlerinden harika plaklarla güzel müzikler çalıyorlar. Daha çok funk ve caz müziğe denk geleceğiniz mekanda volume’un hiçbir zaman konuşmayı engellememesi de bir başka güzellik.

Minimal dekoru, hem dış hem de iç mekanda oturma alanlarının olması yine Asmalımescit civarındaki diğer mekanlardan ayrışmasını sağlıyor. Uzun ve sakin yılların ardından bir kez daha canlanmaya başlayan Asmalımescit’e yolunuz düştüğünde muhakkak ki buraya uğrayın, asla pişman olmayacaksınız.

DJ peformanslarını takip etmek için Instagram hesaplarına bakmanızı öneririm.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR