Ana SayfaEtkinliklerDeprem bölgesine sahnelerden yardım eli

Deprem bölgesine sahnelerden yardım eli

Üzerinden iki hafta geçen yaşadığımız büyük deprem felaketinin ardından açılan yaraları iyileştirebilmek adına ülkenin ve dünyanın her köşesinde yardım ve dayanışma çabaları sürüyor. Depremden etkilenmiş bölgelerin ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmek adına sahneleri dolduracak olan sanat dünyasından duyurulan yardım etkinlikleri de sürüyor.

Yaşadığımız acı felaketinin ardında bıraktığı yıkım her alanda hissedilmeye devam ediyor. Depremin ardından ilan edilen bir hafta süreli ulusal yasın ardından sanat camiası da sahnelerini bölgedeki yaşamın ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmek için açtı. Dünyanın her bir köşesinden gelen yardım ve dayanışma çağrıları şimdiden bazı özel konserlerle karşılığını buldu bile. An itibariyle birçok sanatçının ve organizasyon şirketinin, gerek bireysel gerekse kolektif biçimde depremden etkilenmiş bölgelerin ihtiyaçlarına bir yardım eli uzatabilmek adına attıkları adımlar, beraberinde özel yardım etkinliklerini getirdi. Müzik sahnelerinden tiyatro dünyasına kadar birçok sanatçı bu zor günlerde ihtiyaç duyulan dayanışma için el ele verdi. maNga ve Gökhan Türkmen gibi isimler bireysel olarak sürekliliği olan yardım projelerini duyurmuşlardı. Yakın tarihlerde gerçekleşecek hepimiz için önemli olan bu yardım etkinliklerini sizler için bir araya topladık.

Depremin yaşandığı günden beri kapılarını afet bölgesine gidecek yardımların toplanma merkezi olarak açan DasDas, bugünden itibaren ay sonuna dek gerçekleşecek 11 etkinliğinin tüm gelirlerini de deprem bölgesine bağışlayacağını duyurdu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #DasDas (@istanbuldasdas)

Son yılların sevilen seslerinden Güneş, 12 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Volkswagen Arena konserini 11 Mart’ta gerçekleşecek bir yardım konserine dönüştürdüğünü duyurarak sanatçı dostlarını sahneye davet etti. Henüz açıklanmayan konuk sanatçıların da sahne alacağı “S.O.S.: Sesim Olsun Sesin” adlı özel etkinliğin tüm gelirleri Ahbap Derneği aracılığıyla depremzedelere bağışlanacak. Etkinliğe fiziksel olarak katılım gösteremeyen dinleyiciler ise M.O.B. Entertainment resmi YouTube kanalından konseri takip edebilecek ve canlı yayın üzerinden bağışlarını gerçekleştirebilecekler.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Güneş (@g.unes)

İstanbul’un popüler canlı müzik sahnelerinden Dorock XL Kadıköy de kapılarını bir yardım konseriyle açacağını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. 23 Şubat’ta gerçekleşecek Arda Kemirgent konserinin tüm gelirleri deprem bölgesine destek olarak gönderilecek.

Bayhan Müzik ve Organizasyon da aralarında Teoman, Kalben, Nova Norda, Gripin, Can Gox, Funda Arar gibi sanatçıların Türkiye ve Almanya’da sahne alacağı, mart ayı boyunca gerçekleşecek tüm etkinliklerinin gelirlerini depremzedelerin ihtiyaçlarına bağışlayacağını duyurdu.

CES Production da 24 Şubat ile 5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecekleri tüm etkinliklerin bilet gelirlerinin tamamını, depremzede çocukların eğitimine yönelik çalışmaları desteklemek ve depremden etkilenen herkese yardımcı olabilmek adına ODTÜ Mezunlar Derneği ve Darüşşafaka Vakfı’na bağışlayacağını #herbiletbirgelecek mesajıyla duyurdu. Söz konusu etkinlikler kapsamında Cem Adrian, Melis Danişmend, Redd, Yüksek Sadakat, Madrigal, Bulutsuzluk Özlemi, TNK, Batu Akdeniz gibi sanatçıların konserleri yer alacak.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by volkan bozaci (@volkances)

Birçok yabancı sanatçı da depremden etkilenen bölgeler için toplanan yardımlara katkıda bulunabilmek adına sahneye çıkacaklarını duyurdular. 30 yıla yaklaşan kariyerleri boyunca ilk kez 4 Mart’ta Zorlu PSM %100 Studio’da Türkiye sahnesine çıkacak olan Danimarkalı doom metal grubu Saturnus de etkinlik sırasında özel tasarlanmış tişörtlerin satışından gelecek tüm geliri deprem bölgesine bağışlayacağını duyurdu.

Dünyanın en ünlü piyanistlerinden Ukraynalı müzisyen Anna Fedorova, 15 Mart’ta CSO Ada Ankara’da vereceği konser öncesinde Türkiye için bir yardım konserine çıkıyor. Fedorova ve Alman çellist Benedict Klöckner’in sahneyi paylaşacağı ve 1 Mart gecesi Berlin Filarmoni Orkestrası’nın evi olan Berliner Philharmonie’de gerçekleşecek konserin tüm gelirleri Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenmiş bölgelere yardım olarak bağışlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR