Ana SayfaEtkinliklerDev isimlerin dünya turneleri: Depeche Mode, Metallica ve dahası!

Dev isimlerin dünya turneleri: Depeche Mode, Metallica ve dahası!

2023 yılında müzik dünyası büyük etkinliklere şahit olacak. İşte sahnelerde bir kez daha iz bırakmak için dünya turnelerini duyurmuş dev isimler!

Guns N’ Roses

Yıllar boyunca birçok kez dağılma tehlikesi geçirse de rock ’n roll efsanesi Guns N’ Roses hala yollarda! Slash ve Duff McKagan’ın 2016 yılında gruba geri dönmelerinin ardından orijinal kemik kadrosuna dönen Roses 2023’te sahne alacağı durakları açıkladı. 5 Haziran’da Tel Aviv’de başlayıp 22 Temmuz’da Atina’da sonlanacak olan Avrupa turunun ardından grup, 16 Ekim’e kadar Kuzey Amerika sahnelerini dolaşacak.

Metallica

Metal müziğin efsaneleri Metallica da bu sene yeni albümlerinin heyecanıyla dünya turuna çıkıyor. Dev grup, 14 Nisan’da yayınlanacak olan 11. stüdyo albümleri “72 Seasons” çıkar çıkmaz yola koyuluyor. Açıklanan tarihlere göre M72 Dünya Turu, 27 Nisan’da Amsterdam’da başlayacak. Şu ana kadar duyurulan duraklar Avrupa’nın merkezi şehirlerini ve Kuzey Amerika kıtasını kapsıyor. Yeni albümü canlı olarak dinlemek isteyen tüm dünyadan müzikseverlerin gözü, tur detaylarına eklenecek güncellemelerde.

Madonna

Pop’un kraliçesi de pandamı sonrası ilk dünya turunu hayranlarına müjdeledi. “The Celebration Tour” adını taşıyan büyük dünya turuna 15 Temmuz’da Vancouver’da başlayacak olan Madonna, 2024’ün ilk haftasına kadar yollarda olacak. Kapsamlı bir Kuzey Amerika performansıyla geçireceği yaz aylarının ardından Birleşik Krallık ve Avrupa konserlerinde sevenleriyle buluşacak.

Madonna - Celebration Tour

Red Hot Chili Peppers

Geçtiğimiz seneyi iki yeni stüdyo albümüyle kapatan bir diğer efsane Red Hot Chili Peppers da hala tüm dünyayı dolaşmakla meşgul. John Frusciante’nin gruba bir kez daha geri dönmesinin ardından adeta birlikte geçiremedikleri zamanların acısını çıkaran grup durmak bilmiyor. Şu an halihazırda devam eden dünya turu kapsamında geçtiğimiz hafta Japonya’dan Kuzey Amerika’ya dönen Peppers, haziran ayında Avrupa’nın yolunu tutacak.

Depeche Mode

Son albümlerinden bu yana 6 yıl geçen Depeche Mode grubun kurucu üyelerinden Andy Fletcher’ın vefatının ardından yeni albümlerini yayınlayacaklarını duyurmuştu. Grubun 15. stüdyo albümü olacak “Memento Mori”nin çıkmasına bir aydan az zaman kalmışken 2023 turuyla ilgili detaylar da netleşmeye başladı. Albümün çıkışıyla eş zamanlı şekilde yola koyulacak olan grup 23 Mart’ta Sacramento’da başlayacak 17 Aralık’a kadar birçok büyük şehri ziyaret edecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR