Ana SayfaEtkinliklerDünyanın ilk NFT bienali Zorlu PSM’de

Dünyanın ilk NFT bienali Zorlu PSM’de

Dünyanın ilk NFT Bienal’i: Tuhaf Bir Kehanetin Katarsisi 6 Ocak Cuma günü İstanbul Zorlu PSM’de başlayacak. Sanal dünyada ortaya çıkıp hızlıca hayatın her alanında olduğu gibi çağdaş sanat sahnesini de dolduran NFT’ler toplumsal hafızanın bir parçası olma yolunda ilerliyor.

Yeni yılın ilk iki ayı boyunca İstanbul, Berlin, Amsterdam, Londra, Bogota, Brüksel, Los Angeles ve Tokyo gibi dünyanın ikonik sanat merkezlerinde sergileri ve performansları ağırlayacak NFT Biennial, Metaverse’de gerçekleşecek sergileriyle fijital bir deneyim vadediyor.

Doğa, insan ve teknoloji üçgeni etrafında dokuz pavilyon sunacak bienalin kavramsal çerçevesinde “İnsanlığın teknolojiyi ne kadar içselleştirebildiği” yer alıyor ve ziyaretçilerine “Doğru soruların peşinde miyiz?” diye soruyor.

Ziyaretçilerinin projeksiyon ve ekranlar aracılığıyla katılımcı olarak yer alabilecekleri bienalde medya sanat performanslarından hibrit söyleşilere, VR/AR deneyimlerinden immersive sergilere kadar pek çok etkinlik bulunacak. Her katılımcının kendi cevaplarını bulabilmesine imkan sağlamayı hedefleyen bienal 15 Ocak 2023 tarihine dek sürecek.

Aralarında dijital sanat alanındaki çalışmalarıyla öne çıkan Julie Walsh, Soliman Lopez ve Atay İlgün gibi küratörlerin bulunduğu dünyanın çeşitli bölgelerinden 12 kişilik bir küratöryel ekip tarafından hazırlanan bienal ücretsiz olarak gerçekleşecek. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR