Ana SayfaEtkinliklerEfsanevi gitarist Dominic Miller İstanbul'a geliyor

Efsanevi gitarist Dominic Miller İstanbul’a geliyor

Phil Collins ve Sting gibi isimlerle çalışan dünyaca ünlü gitarist ve söz yazarı Dominic Miller, 16 Aralık’ta İstanbul’a geliyor.

Daha önce Alanya ve Bursa’da konser vermek üzere ülkemize gelen gitarist, besteci ve prodüktör Dominic Miller, şimdi İstanbul’daki dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 1990 yılından beri Sting‘in tüm albümlerinde hem gitarı hem de sözleriyle yer alan Dominic Miller, popüler müzik tarihine geçen ‘Shape of My Heart’ gibi birçok şarkının da eş yazarı.

Çoğunluk onu Sting’in gitaristi olarak tanısa da, Dominic Miller’ın yaklaşık 30 yıllık bir solo kariyeri ve 10 stüdyo albümü bulunuyor. Son albümü “Absinthe”i 2019’da yayınlayan Miller yeni albümü “Vagabond”u ise 21 Nisan 2023’te piyasaya sürecek. Albümlerinde caz, çağdaş klasik, latin, pop, rock ve folk’a dokunan müzisyen, konserlerinde albümlerinden parçaların yanı sıra Sting’le ortak bestelerini ve Sting külliyatından bazı bilindik parçaları caz fusion düzenlemelerle seslendiriyor.

Dominic Miller, “Türklerin çok yüksek bir müzikal zekasının olduğunu düşünüyorum ve bence bu birçok farklı, komplike ritmin içinde büyümekten kaynaklı. Ritm ve sound benim için en önemli unsurlar. Orada çalmayı seviyorum, çünkü seyirciyi hissedebiliyor ve onlarla bağ kurabiliyorum” diyor.

16 Aralık’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda kendi müziğiyle ilk kez İstanbullu müzikseverlerle buluşacak olan Miller‘a piyano ve tuşlu çalgılarda Jacob Karlzon, bas gitarda Nicolas Fiszman ve davulda Ziv Ravitz eşlik edecek.

Konser biletlerini Biletix‘ten temin edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR