Ana SayfaEtkinliklerElif Sanchez'le farklı kültürlere yolculuk

Elif Sanchez’le farklı kültürlere yolculuk

Dört farklı dilde şarkı söyleyen ve ülkemizi yurtdışında da temsil eden Elif Sanchez yeni albümünün ardından 14 Aralık’ta Zorlu PSM’de ilk konserini veriyor. 

Müzisyen bir aileden gelen ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’ndan üstün başarı ödülü ile mezun olan Elif Sanchez, Türk halk müziği, klasik müzik ile caz eğitimini harmanladığı müzikal tarzı ile Anadolu ve Azerbaycan coğrafyasından İspanyolca şarkılara kadar kendine has yorumuyla dikkat çekiyor.

Geçen yıl yayınladığı, kendi adını taşıyan ilk albümünün ardından bu sene Grammy ödüllü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon prodüktörlüğünde çıkardığı 11 şarkıdan oluşan “Mi Voz” isimli ikinci albümünü çıkaran Elif Sanchez, 14 Aralık’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

2015’te kurduğu Mediant Collective grubu ile Javier Limon tarafından yürütülen “Refuge of Sound” projesine konuk sanatçı olarak davet edilen, 2017’de ise Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazanarak Berklee College of Music’den mezun olan Elif Sanchez‘in son albümü yedi orijinal Javier Limon şarkısı, ‘Dos Gardenias’ ve ‘Perfidia’ olmak üzere iki adet İspanyolca cover, Kenan Doğulu ile düet yaptığı ‘Vuelve’ (Kurşun Adres Sormaz Ki) ve İspanyolca seslendirdiği ‘Amanecer’ (Gel Ey Seher)’e şarkılarından oluşuyor.

Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İspanyolca, İngilizce bir repertuvar seslendiren Elif Sanchez‘in sizleri farklı kültürlere doğru bir yolculuğa çıkaracağı bu konserin biletleri ise Passo‘da.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR