Ana SayfaEtkinliklerFilm keyfi İKSV Galaları ile yeniden başlıyor

Film keyfi İKSV Galaları ile yeniden başlıyor

İstanbul Film Festivali’nin 2016’dan bu yana festival dönemi dışında düzenlediği İKSV Galaları 29 Kasım’da başlıyor. 

İKSV, İstanbul Film festivali dışında da sinefillere yıl boyu festival havasını yaşatan İKSV Galaları adı altındaki gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Merakla beklenen, film festivallerinde gösterimi yapılan ve sinemaseverlerin Türkiye’de ilk kez izleme şansını yakaladığı yapımlara yer verilen etkinlik serisi 29 Kasım’da Penélope Cruz ve Antonio Banderas‘ın başrolünü üstlendiği “Competencia Oficial” (“Resmi Yarışma”) ile başlıyor.

Arjantinli yönetmenler Gastón Duprat ile Mariano Cohn, İstanbul Film Festivali’nde gösterilen 2016 tarihli kara komedi “El cCiudadano Ilustre”de (“Saygın Vatandaş”) edebiyat dünyasını hicvettikten sonra bu kez de ışıltılı sinema dünyasının perde arkasını acımasız bir dille alaya alıyor.

Bu filmde, Cruz komplocu, heyheyli yönetmen Lola Cuevas‘ı canlandırıyor. Lola son filmindeki iki düşman kardeşi birbirine gerçekten zıt iki oyuncuya teslim ediyor; tiyatro kökenli eğitimci Iván ile Hollywood aksiyon yıldızı Félix. Lola‘nın giderek daha da çığrından çıkan girişimleri sonucu egoları yeteneklerinden de büyük Félix ve Iván sadece birbirleriyle değil, kendileriyle de yüzleşmek zorunda kalıyor.

29 Kasım’da Nişantaşı City’s’teki CineWAM’da 21.30’da gösterimi yapılacak filmi izlemek istiyorsanız, biletler Passo‘da!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR