Ana SayfaSponsorluGaranti BBVA Güz Konserleri devam ediyor

Garanti BBVA Güz Konserleri devam ediyor

Garanti BBVA’nın geleneksel Güz Konserleri Kasım ayında 5 farklı konserle elektronik, caz ve pop müziğin sevilen isimlerini müzikseverlerle bir araya getiriyor.

Güz Konserleri kapsamında Ceren Temel “Gershwin Project” 3 Kasım’da Nardis Jazz Club’da, Yellow Days 3-4 Kasım’da Salon İKSV’de sahne alırken, Camp Claude 11 Kasım’da, Beacon 8 Aralık’ta ve The Veils (solo) 15 Aralık’ta Blind’da müzikseverlerle buluşacak.

Caz sahnesinin parlayan yıldızı Ceren Temel

Caz müzisyeni ve eğitmen Ceren Temel, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Carmen Mcrae ve Dakota Staton dinleyerek caza ilgi duymaya başladı. 2014 yılında profesyonel olarak caz vokal eğitimi almaya karar verdi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında caz performansı alanında doktora yaptı. Caz performansında doğaçlamaya önem veren Ceren Temel, caz, pop, rock, funk türlerini bir araya getiren repertuarıyla 3 Kasım’da Nardis Jazz Club’ta cazseverlerle buluşuyor.

Yellow Days enstrüman konusunda çığır açıyor

İngiliz müzisyen George van den Broek’in projesi olarak ortaya çıkan Yellow Days funk ve soul severler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Hüzünlü sesiyle melakoliyi müziğe yansıtan saykedelik soul’un dehlizlerinde tüm bedeni kuşatan, türbülansı bol müziğiyle Yellow Days, 3-4 Kasım’da Salon İKSV’de müzikseverlerle buluşuyor. Konser için Garanti BBVA kredi kartlarıyla tam bilet kategorisinden 2 bilet alan ilk 100 kişi, %50 indirimden faydalanabiliyor.

Camp Claude farklı müzik türlerini harmanlıyor

Mike Giffts, Leo Hellden ve Diane Sagnier’dan oluşan Camp Claude, elektronik müziği, pop ve rock elementleriyle harmanlıyor. İlk uzun çaları “Hurricanes”i 2014 yılında yayınlayan üçlü, Rock en Seine Festivali’ndeki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti. İlk albümleri “Swimming Lessons” ile isimlerini geniş kitlelere duyuran Camp Claude, 11 Kasım’da Blind’da sahne alıyor. Konser biletleri Garanti BBVA kredi kartları ile %20 indirimli olarak satın alınabiliyor.

Beacon ile farklı notalarda müziği hissedin

Thomas Mullarney ve Jacob Gossett tarafından 2011’de kurulan Beacon’ın ilk single’ını Bandcamp platformu üzerinden yayınladı. Aynı yıl grubun ilk uzun çaları “No Body” yayınladı. Grubun ilk albümü ise 2013’te müzikseverlerle buluştu. R&B’nin akıcılığını ve elektronikanın aksaklıklı tonlarını yakalayarak beyinsel elektronik müzik yaratan Beacon, dinleyeni rüyadaymış gibi hissettiriyor. Beacon, Mullarney’in vokali ve basın öne çıktığı müziğiyle 8 Aralık’da Blind’da müzikseverlerle bir araya geliyor. Konser biletleri Garanti BBVA kredi kartları ile %20 indirimli olarak satın alınabiliyor.

Bağımsız rock grubu The Veils melankolik etkiler taşıyor

Indie-rock dünyasındaki kariyerlerinde yayınladıkları albümlerin müzikalitesine ek olarak sahne performanslarının çarpıcılığı ile hayran kitlesini her geçen gün artıran The Veils’in solisti Finn Andrews, 15 Aralık gecesi Blind’da sahne alacak. İngiliz indie rock müzik grubu The Veils, 2002 yılında Yeni Zelandalı şarkıcı ve söz yazarı Finn Andrews tarafından kuruldu. Alternatif rock, post-punk ve folk etkilerini harmanlayan The Veils’in müziği genellikle duygusal, yoğun ve karanlık bir atmosfere sahip olarak tanımlanıyor. Müziğe yeni bir bakış açısı kazandıran Grup, 15 Aralık’ta Blind’da sahne alıyor. Konser biletleri Garanti BBVA kredi kartları ile %20 indirimli olarak satın alınabiliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR