Ana SayfaEtkinliklerGedik Sanat'tan 24 saatte 24 promiyer

Gedik Sanat’tan 24 saatte 24 promiyer

Gedik Sanat; ilk dijital projesi “Sözsüz Günlükler/ Unvoiced Diaries” için 19 Temmuz günü 00.00’dan başlayarak her saat başı bir Türk bestecinin eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.

24 Türk bestecinin Korona günlerinde yaşadıkları izolasyonda hissettiklerini betimleyen  Solo Keman eserleri, yaklaşık birer dakika uzunluğunda. Gedik Sanat resmi Instagram, Facebook ve YouTube Hesaplarından eşzamanlı sanatseverlerle buluşacak eserleri projenin de yaratıcısı olan Keman Sanatçısı Önder Baloğlu yorumladı.

gediksanat sözsüz1

ÇEKİMLER ARTER’DE GERÇEKLEŞTİ

Türk sanatçıların yaratılarını desteklemek ve uluslararası platformlarda bu eserlerini duyurulmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, sanatın tüm disiplinlerini kapsayan programıyla herkes için erişilebilir, canlı ve sürdürülebilir bir kültür ve yaşam platformu olmayı hedefleyen  Arter’in Dolapdere’deki binasında  Sözsüz Günlükler projesinin video çekimlerini gerçekleştirdi. Nitelikli ses ve görüntü kayıtları oluşturarak geleceğe sağlıklı bir arşiv bırakmayı amaçlayan Gedik Sanat’ın Genel Sanat Yönetmeni Caner Akgün,  toplum olarak bilinçli sanat algımızın oluşmasında sanat kurumlarının oluşturacağı nitelikli arşivlerin öneminin altını çizdi.

İKİNCİ DİJİTAL PROJE FUSİON “ KAYNAŞMA “ AĞUSTOS AYINDA

Gedik Sanat; üç genç Türk Besteci Aslıhan Keçebaşoğlu, Utku Aşuroğlu ve Uğurcan Öztekin’e verdiği yaylı dörtlü siparişleriyle kurguladığı “Fusion/ Kaynaşma” adlı projesini Ağustos ayında hayata geçirecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR