Ana SayfaÖzel DosyaGözümüzün önünde büyüyen 8 çocuk oyuncu

Gözümüzün önünde büyüyen 8 çocuk oyuncu

Dünün çocuk oyuncuları bugün sinema dünyasının vazgeçilmez yıldızlarına dönüştü. Bu ünlü isimlerin küçükken rol aldıkları yapımlarla nostalji turuna çıkıyoruz.

Artık onlara çocuk demeye bin şahit ister. Çocuk yaşta sinema dünyasının önde gelen yapımlarında rol alarak, hem ortaya koydukları performanslarla ağzımızı açık bırakan hem de kariyerlerinde hep bir adım öteyi hedefleyerek başarıyı yakalayan ünlü oyunculardan bir geçit hazırladık sizlere.

Kristen Stewart

Kristen Stewart 12 yaşındayken öyle bir filmle sinema sektörüne giriş yaptı ki 2002 yılından bu yana gözler hep onun üstünde. David Fincher‘ın “Panic Room” adlı gerilim filminde Jodie Foster‘ın kızı rolünde oynayarak Genç Sanatçı Ödülleri’nde en iyi oyuncu ödülüne aday gösterildi.

Dakota Fanning

7 yaşındayken sinema klasikleri arasına giren “I Am Sam” filminde Sean Penn‘in kızı olarak karşımıza çıkan Dakota Fanning, hiç de kolay olmayan bu rolün altından başarıyla kalkmış ve dikkatleri daha o zamandan üstüne çekmişti. Öyle ki Screen Actors Guild Awards’ta En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilen en genç oyuncu olmuştu.

Kirsten Dunst

Tom Cruise ve Brad Pitt‘in başrollerini paylaştığı “Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles” filminde Cruise‘un canlandırdığı Lestat karakteri tarafından vampire dönüştürülen o küçük kız Kirsten Dunst‘ın ta kendisiydi. Dunst bu filmde rol aldığında 11 yaşındaydı.

Daniel Radcliffe

Tabii ki bu listeye “Harry Potter” serisinin yıldızlarını eklememek olmazdı. 33 yaşındaki Daniel Radcliffe‘i “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone” filmiyle o henüz 12 yaşındayken tanıdık. Serinin yıllara yayılmasıyla birlikte adeta Radcliffe‘in komşumuzun oğluymuşçasına büyümesini izledik.

Emma Watson

Daniel Radcliffe‘ten bahsedip dünya tatlısı Hermione‘yi canlandıran Emma Watson‘ı anmamak olmaz. Hollywood’un en sevilen isimlerinden birine dönüşen Emma Watson, “Harry Potter” serisinde rol almaya başladığında henüz 11 yaşındaydı.

Drew Barrymore

Özellikle Romantik komedi filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Drew Barrymore‘u ilk hangi filmde izlediğini hatırlayan kaç kişi var? 1982 yılında yayınlanan ve kült filmler arasına giren “E.T.”deki o minnacık kız çocuğu Drew Barrymore‘un ta kendisiydi.

Natalie Portman

Üstünden 28 yıl geçmiş olsa da eminiz ki “Leon” filminin yeri birçoğunuzda ayrıdır. Popülaritesini asla kaybetmeyen bu film o dönemin çocuk yıldızı Natalie Portman‘ın kariyerinde adeta bir dönüm noktası oldu. Üstlendiği rol 13 yaşındaki bir çocuk için oldukça iddialıydı ama o ortaya koyduğu performansla uzun yıllar bu sektörün önde gelen oyuncularından biri olacağını kanışlamıştı.

Christina Ricci

10 yaşındayken Cher‘in unutulmaz filmlerinden “Mermaids”de, 11 yaşında ise “The Addams Family”de Wednesday Adams olarak izlediğimiz Christina Ricci‘nin karakteristik yüz hatları ve büyük gözleri hala çocukluğundaki gibi değil mi?

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR