Ana SayfapopGülşen 7 Mart'ta Zorlu PSM'de sahne alacak

Gülşen 7 Mart’ta Zorlu PSM’de sahne alacak

Türkiye’nin en önemli pop müzisyenlerinden Gülşen, Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla 7 Mart 2022 Pazartesi gecesi Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde yerini alıyor.

İddialı kostümleri, hit şarkıları ve başarılı sahne performansıyla adından sık sık söz ettiren, pop müziğin en güçlü kalelerinden Gülşen 7 Mart’ta Zorlu PSM’de sahne alacak.

GÜLŞEN KİMDİR?

Gülşen Bayraktar, 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde konservatuvara girse de aynı sırada barlarda da çalıştığı için eğitimini yarıda bıraktı. 1995’te sahne aldığı bir barda keşfedilerek albüm teklifi aldı ve Raks Müzik ile albüm anlaşması imzaladı. 1996’da ilk albümü Be Adam ile çıkış yaparak adından söz ettirse de birkaç yıl müzikal kariyerine ara verdi. 2004’te dördüncü albümü Of… Of… ile daha büyük bir çıkış yaptı ve aynı adlı hit şarkıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülü kazandı. MÜ-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarılarını sürdürerek Beni Durdursan mı? (2013) albümüyle Türkiye’de yılın en çok satanı oldu, bunu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) takip etti. “Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Biri”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayım”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “Bir İhtimal Biliyorum” şarkılarıyla Türkiye Resmî Listesi’nde haftalarca bir numarada kaldı.

Şarkı yazarı kimliğiyle de öne çıkan Gülşen, özellikle kariyerinin erken döneminden sonra kendi yazdığı şarkıları seslendirmeye başladı ve meslektaşları için liste başarıları yakalayan birçok hit şarkı hazırladı. 2015’te YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı olurken sonraki yıl tek bir video klibi iki yüz milyonun üzerinde izlenen ilk Türk şarkıcı olma unvanına erişti. Bugüne kadar altı Altın Kelebek ve dokuz Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı. Daha önce 1996 – 2000 yılları arasında da Murat Varol ile evli kaldı. Başarılı şarkıcı 2016 yılından bu yana Ozan Çolakoğlu ile evlidir. Çiftin bir de kızı bulunuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR