Ana SayfaEtkinliklerHafta sonu ne yapsak? İstanbul Oktoberfest 2023 rehberi

Hafta sonu ne yapsak? İstanbul Oktoberfest 2023 rehberi

Ekim ayı deyince akla ilk gelen festivallerden biri kuşkusuz Almanya’nın en ünlü festivallerinden biri olan Oktoberfest. 1810 yılında Bavyera Prensi Ludwig ve Saxe-Hildburghausen Prensesi Therese evliliği şerefine kraliyetin düzenlediği kutlamaları kapsayan Oktoberfest, o tarihten itibaren bir geleneğe dönüşerek her sene kutlanan ve günümüzde birayla özdeşleşen bir festival olarak karşımıza çıkıyor.

Sonbaharın artık kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı önümüzdeki günlerde birçok Oktoberfest etkinliği ise İstanbullular için eğlence ve müzik dolu bir deneyim vaat ediyor.

Bu etkinliklerden bir tanesi olan +1 Oktoberfest 14-15 Ekim tarihlerinde Volkswagen Arena‘da gerçekleşecek. Zengin müzik programı, yeme-içme alanları ve festival aktiviteleriyle hafta sonu keyifli bir etkinlik arayanlar için oldukça cezbedici bir alternatif. İlk günün konukları arasında Göksel ve 70’li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını güncel alt yapı ile tekrar düzenleyen Hey! Douglas olacak. Pazar günü ise, Alman yapımcı ve müzisyen Shantel ve Balkan müziğinin popüler isimlerinden Goran Bregovic sahne alarak kapanışı gerçekleştirecek. Bu etkinliklerin yanısıra, gün boyunca birçok atölye ve farklı aktiveler katılımcıları bekliyor olacak.

Bir diğer Oktoberfest aktivitesi ise 14 Ekim Cumartesi Swissôtel The Bosphorus, Chalet Garden’da gerçekleşecek. Çeşitli atölyeler ve lezzetli yemeklerin yanı sıra Evdeki Saat, Sufle, Özgür Bay, Dorukcan ve Berk Pekiner gece boyunca festival katılımcılarına müzik, dans ve eğlence için eşlik edecek. Ayrıca, festivale hayvan dostlarımızla katılmanız da mümkün.

21-22 Ekim tarihlerinde ise Küçükçiftlik Park’ta Oktober in Istanbul adıyla bir başka festival daha gerçekleşecek. Yine müzik, eğlence ve kültürel deneyimleri bir arada bulabileceğiniz bir etkinlik sizleri bekliyor olacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR