dergy?

spot_img
Ana SayfaHaftanın Şarkısı

Haftanın Şarkısı

Klor, Canay Doğan- Uzak

Synth-pop grubu Klor ve yeni nesil alternatif sahnenin radarımıza giren isimlerinden Canay Doğan'dan "Uzak" şarkısı yayınlandı.  Şarkının söz ve müziği Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun, Onur Sherifi'ye ait. Arange ise Klor imzası taşıyor. 

Görkem Karabudak- Cinler Tepemde

Geçtiğimiz haftalarda “Akılsız Başın Sürgünü” isimli çalışmasıyla yıl sonunda tamamlayacağı kısaçalarından bir fragman niteliğinde tatlar sunan müzisyen ve prodüktör Görkem Karabudak, ikinci teklisi “Cinler Tepemde” ile bu defa tansiyonu daha da yükseltiyor.

Lil Zey, Khontkar- Olamam İflah

"Olamam İflah", Kara Tiyatro'nun sekizinci parçası. Lil Zey, kendi kısmında yaşadığı hayat için aldığı riski anlatırken, Khontkar ise kendi kısmında, aldığı riskler sonucu bunu başardığını anlatıyor. Zey, aynı zamanda aldığı riskin sonucunda iflah olamayacağına da değiniyor. Şarkıda aynı zamanda Khontkar'ın "Koy" şarkısına ve Vio ile birlikte yaptıkları "Karanlık" şarkısına göndermeler de var. 

Deniz Tekin & CanBey- Olmayacak İşler

Mecazsız, oyunsuz, direkt bir yoldan şarkı anlatmak istediğini anlatan bir şarkı olan "Olmayacak İşler"in söz ve müziği Deniz Tekin imzalı.  İkili, önümüzdeki günlerde Kuyu adını verdikleri EP'lerini yayınlayacak.

Norm Ender, Faruk Sabancı- Bulamazdım

Sözleri Norm Ender’e, müziği ise Norm Ender ve Faruk Sabancı’ya ait olan “Bulamazdım” yayınlandı. Şarkı, YouTube trendlerde 6 numara.

Zeynep Bastık- Marlon Brando

Sözü ve müziği Zeynep Bastık ve Emir Can İğrek’e, düzenlemesi Serhat Şensesli’ye ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise Mali Ergin üstlendi. Şarkının klip çekiminde Zeynep Bastık’a Burakbey eşlik etti.

Yasemin Mori- Maviye

“Rampa Stampa” ve “Beni Bana Bırak” gibi enerjisi yüksek single'larla dinleyicisini selamlayan Yasemin Mori "Maviye"de de yine farkını ortaya koyuyor. Sözleri Yasemin Mori müziği Yasemin Mori ve Serhat Şensesli imzasıyla yayınlanan "Maviye"nin video klibinin yönetmeni ise her zaman olduğu gibi Irmak Altıner. 

Can Bonomo- Kaplan

Can Bonomo'nun Beykoz Kundura Fabrikası’nda çekilen "Kaplan" klibinin yönetmeni Can Saban. Klipte Can Bonomo’nun takipçileri de kendisine eşlik etti. Single'ın kapağı da Bonomo'nun eşi Öykü Karayel'e ait.

Madrigal- “Ne Zamandır Sendeyim”

Madrigal uzun zamandır beklenen yeni albümü Neogazino'yu yayınladı. Ekibin çıkış şarkısı "Ne Zamandır Sendeyim" oldu. Sözleri ve müziği Anıl Erdem Cevizci imzası taşıyan "Ne Zamandır Sendeyim"in klibini de Mali Ergin yönetti. Neogazino, Hypers etiketiyle yayınlandı. 

Ezhel- Sakatat

Ezhel'in tamamı Türkçe olan şarkısı "Sakatat" yayınlandı. Prodüktörlüğünü Jugglerz’in üstlendiği “Sakatat”ın görsel yönetmeni Oğuzcan Pelit. Klibin yönetmeni de Barış Aladağ. Şarkı, yayınlandığı anda YouTube trendler listesine girdi.

Edis- Martılar

Edis, yeni şarkısı "Martılar"ın söz ve müziği Emrah Karakuyu’ya, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu’na ait parçası için, “Pandemi, karantina, virüs derken, sadece evlere değil, içimize de kapandık. Tam da bahar kapımızdayken, bu şarkı hem içimizi açacak hem de ruh halimizi düzeltecek” demişti. "Martılar" YouTube trendlerde de 6 numara oldu. 

Ekin Beril- Körkütük

"Körkütük"ün söz ve müziği Ekin Beril’e ait. Düzenleme ise sanatçının daha önce de pek çok çalışmasına imza atmış olan Playjoy’a ait. Elektronik müzik harmanıyla dikkatleri üzerine çeken Ekin Beril, yeni single’ı “Körkütük”ün şarkı sözleri ve melodisiyle duygusal yanını dinleyicilere sunuyor.
Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR