Ana SayfaEtkinliklerHem ev, hem mekan: Joker No:19

Hem ev, hem mekan: Joker No:19

Sabah kahvaltı edeyim, bilgisayarımı alıp çalışayım, akşam üstü bir şeyler içeyim, güzel müzik dinleyip arkadaşlarımla buluşayım, hem kendimi sokağa atmış olayım hem de konforumdan vazgeçmeyeyim diyorsanız işte karşınızda Joker No:19

İpek ATCAN / [email protected]

Beşiktaş’ı sevenler çok sever, sevmeyenler de hiç sevmez. Sanırım ben o mesafeli olanlardanım. En büyük sebebi de kalabalık aslında. Son yıllarda bir miktar değişse de bu mesafem, buluşulacak yer konusunda “Beşiktaş” kelimesi geçince hep bir duraksarım. İşte 7 yıldır Beşiktaş’ın göbeğinde yer alan burası benim için bütün bu duyguları yıkar nitelikte. Geniş ve ferah alanı, kocaman barı, güleryüzlü ekibi ile sımsıcak bir mekan Joker No:19.

Kahvaltıdan akşam yemeğine

Hafta sonları çocuklu ailelerden arkadaş gruplarına kadar geniş bir yelpazede insan ile kahvaltılarda karşılaşabilirsiniz. Seçki geniş, geleneksel kahvaltıdan French toast’a kadar her şey mevcut. Lezzetli atıştırmalıklar, pizzalar, makarnalar… En güzel taraflarından biri de vejetaryen seçeceğinin bol olması. Fiyatlar da genele kıyasla makul diyebilirim. Tabii günümüzde “makul” kavramı epey değişti ama henüz gitmediyseniz, gittinizde ne dediğimi anlayacaksınız.

Ödüllü kokteyller

Joker No:19‘un en önemli özelliklerinden biri olan kokteyllerinden bahsetmeden önce mekanın biraz tarihine de değinmekte fayda var. Mekanın sahibi Volkan Tangör, 2002 yılında henüz 22 yaşında bir öğrenciyken kuruyor Joker’i (yanında ne no:19 ne de no:5 var, dümdüz Joker). İki ortak yola çıkıyorlar… O dönemi yaşayanlar bilir -ben başını kaçırdım!-, o kadar seviliyorlar ki yavaş yavaş büyüyorlar. Şu an hem Beşiktaş hem de Nişantaşı Atiye Sokak’ta iki mekan halinde hizmet veriyorlar. Hatta henüz kesinleşmemekle beraber bir mekan daha yolda… Bundan 21 sene önce bile varolan “Nuri” ve “Zengin İşi” özellikle denemeniz gereken kokteyller arasında ki shot olarak da deneyebilirsiniz. “Nuri” o dönemin müdavimlerinin vazgeçilmezi ve hatta abartmıyorum, “Nuri” dediğinizde yüzüne gülümseme yayılan bir nesil var!

316554132 636810008142457 5464292260198031310 n

Güzel müzik

Bütün bunların yanında akşama dozajı bir miktar yükselen ama bütün güne yayılan harika bir müzik seçkileri olduğunu da söylemeliyim. 2022 yılında ilk gerçekleştirilen Cheerz Festivali‘nin mimarı da zaten Volkan Tangör. Ve hatta bu festival için onun “hayali” de diyebiliriz. Zira bana fikri ilk açıkladığındaki heyecanı gerek süreçte, gerek festival gününde hiç değişmeden oradaydı. Özetle anlayacağınız üzere müzikler emin ve zevkli kişilerin ellerinde.

51495983 1210493852441069 6161271744507150336 n

Bu yazıyı, gidin, görün, deneyimleyin ve bana haber verin diye tamamlamak istiyorum 🙂 Çünkü koskoca 7 senede hala gitmeyen tanıdıklarıma da denk geliyorum.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR