Ana Sayfapop“Her Ev Bir Sahne” etkinliğinde 240 müzisyen konser verdi

“Her Ev Bir Sahne” etkinliğinde 240 müzisyen konser verdi

Etkinlik, İskender Paydaş ve Orkestrası ile konuk sanatçılar Çelik, Buray, İrem Derici ve Umut Kuzey’in verdiği konserle final yaptı.

Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği dönemde müzik sektörü en çok etkilenen sektörler arasında yer alırken, Milyon Yapım gelir elde edemeyen müzisyenler için “Her Ev Bir Sahne” projesini hayata geçirdi. Pepsi’nin de katkılarıyla 18-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen proje kapsamında, başvurular ile seçilen Türkiye’nin dört bir yanından 240 müzisyen, 10 gün boyunca 24 saat kesintisiz canlı konserler verdi. Her sanatçının maksimum 45’er dakika konser verdiği etkinlik, Türkiye’nin ilk biletli online etkinlik platformu Sosyo’dan canlı yayınlandı.

Etkinliğin finalinde İskender Paydaş ve Orkestrası ile konuk sanatçılar Çelik, Buray, İrem Derici ve Umut Kuzey konser verdi.“Her Ev Bir Sahne” projesine belediyeler, şirketler, iş insanları ve müzikseverler 10 liralık biletlerden satın alarak destek verirken, 31 bin 353 bilet satışı gerçekleşti. Elde edilen gelirin tamamı katılımcı 240 müzisyene eşit olarak paylaştırıldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR