Ana SayfaEtkinliklerHLAG Türkiye Kadın Davulcular Yarışması başlıyor

HLAG Türkiye Kadın Davulcular Yarışması başlıyor

Hit Like A Girl (HLAG) Türkiye kadın davulcular yarışması, daha çok kadını müzik ve bateri çalmaya teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk defa Türkiye’de düzenlenecek.

Yarışmanın 2021 yılı için belirlenen teması, katılımcıların belirledikleri ve kendilerini, yeteneklerini en iyi ifade eden bir şakıya davul performans videosu hazırlamalarıdır. İdeal sure 3 dakika olup tarz ve zaman olarak hiçbir sınırlama bulunmuyor.

Yarışmanın jüri üyeleri, Türkiyenin başarılı davulcularından Volkan Öktem, Alp Doğan Türeci ve Lale Kardeş.

Başvurular arasından jürimizin belirleyeceği 18 yaş üstü yarışma birincisine; Turkish Rockbeat Crash Zil, Öke Cajon çalışma pedi, bir çift Vater 5A Baget, Özgür Can Öney’den 1 aylık davul kampı, ikincisine; Rudicubes seti, Öke Cajon baget çantası, bir çift Vater 5A Baget, Özgür Can Öney’den 1 aylık davul kampı, üçüncüsüne; Öke Cajon 4″diz çalışma pedi, bir çift Vater 5A Baget, Özgür Can Öney’den 1 aylık davul kampıdır. 18 yaş altı birincisine; diz çalışma pedi, Leyan Senay’dan 1 aylık davul kampı, ikincisine baget çantası ve Leyan Senay’dan 1 aylık davul kampı, üçüncüsüne; Vater bir çift baget, Leyan Senay’dan 1 aylık davul kampıdır.

Yarışma Leyan Senay, Özgür Can Öney’in katkıları ve Vater Percussion, Senkop Müzik, Turkish Cymbals, Öke Cajon, RudiCubes, Mca Medya Ajansi işbirliği olmak üzere çok sayıda firmanın sponsorluğu ve desteği ile yapılıyor.

Hit Like A Girl Türkiye Kadın Davulcular Yarışması’na katılımlar 1 Mart- 12 Nisan arası gerçekleşiyor. Yarışma ile ilgili tüm detaylara, yarışmanın Instagram hesabı @hitlikeagirltr’den ulaşabilirsiniz.

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR