Ana SayfaÖzel DosyaHugh Jackman'ın en iyi 6 rolü

Hugh Jackman’ın en iyi 6 rolü

Hugh Jackman’ın bugüne kadar canlandırdığı karakterler arasında en dikkat çekenleri bir araya getirdik. 

Sinema dünyasının en yetenekli aktörlerinden biri olan Hugh Jackman‘ın bugüne kadar canlandırdığı karakterler arasında en öne çıkanı Wolverine olsa da takdir edeceğiniz üzere göz ardı edemeyeceğimiz önemli rolleri beyazperdeye taşıdı. Romantik komedi filmlerinden dönem yapımlarına filmografisi geniş bir skalaya yayılan Jackman‘ın bugüne kadar üstlendiği rollerden aklımıza kazınanlar karşınızda.

Tom Hooper‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve üç dalda Oscar kazanan “Les Misérables”teki Hugh Jackman‘ın performansına şapka çıkarmak gerekir. Bütün müzikal yeteneğini ortaya koyduğu bu film ile Jackman, Altın Küre’de en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

The Prestige

1890’lar İngilteresinde geçen ve iki sihirbazın kıyasıya rekabetini konu edinen 2006 yapımı “The Prestige”de Christian Bale ile başrolü paylaşan Hugh Jackman‘ın performansı aynı zamanda “Kim daha iyi oynuyor” rekabetini de izleyiciye yansıtıyor.

X-Men serisi

Dile kolay 17 yıl boyunca bütün X-Men serilerinde kendisini Wolverine olarak izledik. Aynı karaktere bu kadar uzun yıllar boyunca hayat vermek bir aktörün laneti midir, yoksa şansı mı konusuna başka bir yazıda elbet değiniriz, tek emin olduğumuz şey ise artık Wolverine‘i Hugh Jackman‘sız düşünemiyor olmamız. 2024’te vizyona girecek olan “Deadpool 3”te de kendisini Wolverine olarak izleyeceğimizi not düşelim.

Logan

Aslında “Logan” tabii ki X-Men serisinin bir parçası, ancak Hugh Jackman bu filmde aksiyondan çok daha ötesini izleyiciye taşımasıyla büyük bir fark yaratıyor. Dostluk ve fanilik kavramlarını bir aksiyon filminin içerisinde bu kadar güçlü hissedebildiysek, bunda Jackman‘ın başarılı oyunculuğunun büyük etkisi var.

The Fountain 

Bir gerçek var ki dönem filmleri Hugh Jackman‘a çok yakışıyor. Rachel Weisz ile birlikte kamera karşısına geçtikleri ve Darren Aronofsky‘nin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği “The Fountain”da karakterlerin bir bukalemun edasıyla nasıl rollerine büründüklerini daha net görebiliyorsunuz.

Prisoners

“Dune”un yönetmeni Denis Villeneuve‘ün flmografisindeki kilometre taşlarından biri olan “Prisoners”ta Jackman yerine başkası rol alsaydı, bu kadar etkileyici olur muydu emin değiliz. Bu filmde iki kız babası rolüyle izlediğimiz aktörün performansı alkışı hak ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR