Ana SayfaEtkinlikler51. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı

51. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı

Bu yıl 1-17 Haziran tarihleri arasında 51. kez müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan İKSV İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı!

İstanbul’un en köklü müzik festivallerinden 51. İstanbul Müzik Festivali bu yıl da dolu dolu bir programla müzikseverleri mutlu edecek. 1-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve İstanbullu müzikseverlerin yaz aylarına coşkuyla girmesine vesile olacak festival bu yılki programını açıkladı.

Festival, 1 Haziran akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek Tekfen Filarmoni Orkestrası & Jan Lisiecki konseriyle açılışını yapacak. Toplam 25 konser gerçekleşecek İKSV 51. İstanbul Müzik Festivali, Salzburg Mozarteum Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, Borusan Quartet gibi önemli toplulukların yanı sıra Anne-Sophie Mutter, Barbara Hannigan, Fazıl Say, Nicolas Altstaedt, Matthias Goerne, Arabella Steinbacher ve Avi Avital gibi solistlerin aralarında olduğu 60’ın üzerinde ismi ağırlayacak.

Festival biletleri 24 Mart Cuma saat 10.30’da genel satışa çıkarken Lale Kart üyeleri 20-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek öncelikli satıştan yararlanabilecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR