Ana SayfaEtkinliklerİlkem Güneri’nin “Bullseye” sergisi RED art’ta başlıyor!

İlkem Güneri’nin “Bullseye” sergisi RED art’ta başlıyor!

Günümüz resim sanatının ülkemizdeki genç temsilcilerinden İlkem Güneri’nin ilk kişisel sergisi “Bullseye” 18 Mart Cumartesi günü RED art istanbul’da başlıyor.

2020 yılından bu yana RED art istanbul bünyesinde çalışmalarını sürdüren genç ressam İlkem Güneri, ilk kişisel sergisi “Bullseye”, lowbrow ve street art akımlarından etkilenen eserlerden oluşuyor. 18 Mart’ta Kadıköy’de bulunan sanat galerisi RED art istanbul’da başlayacak olan sergi, 28 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek. Çoğunlukla stilize edilmiş çizgi karakterleri figür olarak odağına alan Güneri, çocuksu ve minimalist yüz ifadeleriyle dikkat çeken bu figürlerin asi, sisteme başkaldıran ve özgürlüğüne düşkün karakterlere sahip olduğunu söylüyor.

RED art istanbul kurucu ortağı Yiğit Aydın, İlkem Güneri’yi genç kuşağın en parlak sanatçıları arasında gördüğünü dile getirip eklemiş: “Kullandığı temalardan renk paletinin çarpıcılığına kadar İlkem Güneri’yi özgün kılan birçok özelliği var ancak bunların arasında benim için en değerli olanı sanatının yarattığı pozitif etki. İlkem’in eserlerini izleyen herkesin yüzünde kocaman bir tebessüm oluşuyor ki bunu başarabilen sanatçı sayısının çok da fazla olduğunu söyleyemeyiz. İçinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde İlkem’in eserlerinin sanatın iyileştirici gücünü gerçek anlamda yansıttığına inanıyorum.”

Sergiden elde edilen gelirin bir kısmının, son günlerde deprem bölgesindeki çocuklara verdikleri destekle dikkat çeken UCİM’e (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) bağışlanacağı “Bullseye” sergisi, 28 Mart tarihine kadar RED art istanbul’da sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. RED art istanbul’un adresi: Fenerbahçe, Hacı Mehmet Efendi Sk. No:12, 34726 Kadıköy/İstanbul

Bullseye - İlkem Güneri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR