Ana SayfaEtkinliklerİstanbul ve Ankara'da açık alanda konserler başladı

İstanbul ve Ankara’da açık alanda konserler başladı

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, pandemi döneminden olumsuz etkilenen müzisyenler için açık alanlarda konser etkinlikleri düzenliyor.

İBB, İstanbul’un çeşitli yerlerine kurduğu sahnelerde “İstanbul Bir Sahne” etkinlikleri çerçevesinde konserler düzenliyor. İstanbul’un birçok ilçesindeki  100’den fazla farklı nokta, açık hava sahnesine dönüştürülüyor.

Müzisyen Melis Danişmend de “İstanbul Bir Sahne” etkinliklerinin bir parçası olarak Kadıköy İskele Meydanı’na kurulan sahnede bir konser verdi. Danişmend, “10 ay sonra bundan daha güzel bir toplaşma olabilir mi? Bodrum’dan İstanbul’a uçarken, kafamda şarkı sözlerini unutur muyum tedirginliği vardı. Daha önce hiç hissetmediğim bir şey. 10 ay insanı yıllardır yaptığı mesleği unutturacak hale getiriyormuş. Fakat ‘bisiklete binmek gibi’ benzetmesini kim bulduysa elini öpeyim çünkü sahneye çıktığım anda sanki dün sahneden inmişim gibi ‘evim’deydim. Binlerce kez vapura bindiğim, arkadaki konservatuara üniversite döneminde yarı zamanlı eğitim için başvurmaya çalıştığım bir noktada, denize, vapurlara ve martılara karşı konser vermek… Kısaca yihhu ve teşekkürler İstanbul Bir Sahne” dedi.

İBB’nin “İstanbul Bir Sahne” etkinlik noktalarına buradan ulaşabilirsiniz.

ANKARA’DA DA PARKLARDA KONSERLER BAŞLIYOR 

Ankara’da da “Her Park Bir Mutluluk Sahnesi” etkinlikleri 16 Haziran’da başlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak” dedi. İlki 16 Haziran Çarşamba günü Gençlik Parkı ve Kuğulu Park’ta gerçekleşecek program takviminin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

muzik1 muzik2

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR