Ana SayfaEtkinliklerİstanbul'un en iyi 8 konser mekanı

İstanbul’un en iyi 8 konser mekanı

İstanbul’da kiminin tarihi uzun yıllara yayılan, kiminin tarihi çok uzun yıllara dayanmasa da hayatımızın merkezine yerleşen, birbirinden güzel etkinliklere yer veren ve büyük konserlere ev sahipliği yapan en iyi 8 konser mekanına gelin beraber göz atalım. 

Babylon

1999 yılında Asmalımescit’te kurulan Babylon, 2015 yılından beri Bomontiada’da devam ediyor. Dile kolay 23 koca sene. Pozitif ekibinin bünyesinde olan Babylon sadece bir mekan olmanın ötesine geçip festivaller yaratıp, festivallere ev sahipliği de yaptı. Asmalımescit günleri kendini hala özletse de geçtiğimiz 7 yılda Bomonti’ye de ev hissi getiren bir mekan Babylon. Marianne Faithfull, Macy Gray, Patti Smith ve daha birçok ismi daha bizlerle buluşturdu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Babylon (@babylonistanbul)

Salon IKSV

2010 yılında IKSV’ye bağlı olarak kurulan Salon IKSV, sadece konserlere değil parti ve zaman zaman oyunlara da yer veren bir mekan. Gerçekten iyi bir ses sitemine sahip olması orada izlenen konserleri bir başka keyifli kılıyor. Bu arada Salon IKSV mekana sığamayacak boyutlarda işlerde “Gezgin Salon” adını verdikleri festival ile Salon sınırlarının dışına da taşıyor. Mesela bu sene Tamino‘yu tam da orada izledik!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salon İKSV (@saloniksv)

Zorlu PSM

Gerek Türkiye’de gerçekleştirdiği Sonar gibi büyük bir festivalle, gerek yerli yabancı konserleriyle cazibe merkezlerinden biri de hiç şüphesiz ki Zorlu PSM. İlk zamanlar bir AVM ile bütün olması eleştirilip yadırgansa da şu an AVM’den bağımsız kendine has bir organizma. Özellikle pandemi ardından PSM Loves Summer ile bizleri mutlu etti mi? Etti. Konser, tiyatro ve daha birçok etkinlik için takip edilesi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorlu PSM (@zorlu_psm)

Dorock XL

Kadıköy’ün en güzel konser mekanlarından biri hiç şüphesiz ki Dorock XL. Hatta bir sürü Avrupa yakası oturanı için de zaman zaman Kadıköy’e geçmek için bir sebep. Konser öncesi yemeğinizi yiyip, ardından da konserinizi seyredebileceğiniz bir ortamı var.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DOROCKXL (@dorockxl)

Dorock XL Venue

Fitaş’ın üst katına açılan içine girerken “Acaba ne ebatta bir mekan?” diye düşündürten, girince “Vay ne kadar da büyükmüş!” dedirten bir kekan. Kapasitesinden ötürü bir tık daha büyük konserler burada gerçekleşiyor. Yeni İstiklal’in kaotik kalabalığına girmeden ulaşılabildiği için de bir miktar sevindiren bir mekan.

If Performance Hall Beşiktaş

Beşiktaş’ın yegane konser mekanı diyebiliriz If Performance Hall için. Birbirinden güzel yerli konserlerle müzikseverleri mutlu eden bir mekan. Beşiktaş’ta arkadaşlarla buluşup, bir şeyler yiyip, birkaç bir şey içip kendinizi hop diye o daracık sokakların arasında kocaman bir konser mekanında bulmak paha biçilmez.

Blind İstanbul

Babylon‘un eski yeri artık Blind Istanbul oldu. Henüz taptaze olan mekanda ağırlıkla yerli olmak üzere yabancı konserler de yer alıyor. Artık eski halinden eser kalmayan Asmalı’yı ayakta tutan üç beş mekandan biri diyebiliriz. Kim bilir, belki yine eskisi gibi olur oralar da?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blind (@blind_istanbul)

The Badau

Bir sürü caz mekanı sayabiliriz. Nardis, Bova Sahne… Ama yine kafamızdaki kuralları yıkıp bir AVM’de yer alan The Badau‘ya iki açıdan değinelim istedik. Hem tabii ki muhteşem müzikleri, hem de Eren Noyan‘ın özenerek yarattığı yemek seçkisi. Mekandan ayrıldığınızda, gece yastığa başınızı koyduğunuzda “oh be harika bir akşam geçirdim.” demeniz garantili. Bu arada mekan eskiden Yeldeğirmeni’nde yer alıyordu, onu da not düşelim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Badau (@thebadau.istanbul)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR