Ana SayfaEtkinliklerİzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başlıyor

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başlıyor

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali 21 Haziran’da başlayacak ve 1 Temmuz’daki ödül töreni ve kapanış konseri ile sona erecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’i bir sinema kenti yapma hedefi doğrultusunda sinema ve müzik sektörlerini İzmir’de buluşturmak amacı ile İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali düzenliyor.

Festival “Dünya Müzik Günü” olan 21 Haziran’da başlayacak. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, festivalin yarışmalı bölümünün bu yıl yalnızca ulusal düzeyde olacağını, yarışmaya seçilen filmlerin akşamları Kültürpark’daki açık hava sinemasında gösterileceğini belirtti.

Festival programının, “Hayatım Müzik”, “Müzik ve Toplum”, “Müzik Belgeselleri”, “Her Yaştan Çocuklar İçin” ve “Ustalardan Kısalar” başlıklı bölümlerinde, müzik ve müzisyenler üstüne yapılmış uzun ve kısa metraj filmlerle birlikte festivalde yaklaşık 90 film gösterilecek. Pandemi koşulları izin verirse, açılış ve kapanış törenlerine, İzmir Fransız Kültür Merkezi katkıları ile Fransız müzisyenler de katılacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR