Ana SayfaEtkinliklerKadınlar başrolde: Heya Sound Collective 

Kadınlar başrolde: Heya Sound Collective 

Deneysel ve doğaçlama müzik üreten kadınları bir araya getiren müzik kolektifi Heya Sound Collective, 27 Aralık’ta Salt Beyoğlu’nda.

Farkılı bir müzikal deneyim için ajandanıza not etmenizi önereceğimiz bir etkinlik karşınızda. İngiltere, Mısır, Lübnan ve Türkiye’den deneysel ve doğaçlama müzik üreten kadınları birbirleriyle ve dinleyiciyle buluşturmayı amaçlayan Heya Sound Collective, 27 Aralık Salı günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da sahne alacak, hem de ilk kez fiziksel olarak bir araya gelecekler.

Heya Sound Collective üyeleri Nour Sokhon (Lübnan), Jilliene Sellner (Kanada/İngiltere), Yara Mekawei (Mısır) ve Zeynep Ayşe Hatipoğlu (Türkiye), 2019’dan bu yana çevrimiçi müzik üretimi yöntemleriyle festivallere katılıyor; işbirliği ve deneyim paylaşımına dayalı ortak projeler üzerine çalışıyor.

Grubun Açık Sinema performansı ise alan kayıtları, elektronikler, viyolonsel, vokal ve çeşitli objelerin kullanıldığı yarı doğaçlama, deneysel bir ses çalışması şeklinde olacak. Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsiz. Ayrıntılı bilgiye ise saltonline.org’dan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR