Ana SayfaEtkinliklerKahvaltı sevenlere yeni keşif: Supper

Kahvaltı sevenlere yeni keşif: Supper

Eğer kahvaltı seviyorsanız sizi mutlu edecek bir haberimiz var; Teşvikiye’de yeni, küçük, sempatik ve lezzetli bir mekan açıldı: Supper

Nişantaşı’ndaki hemen hemen her mekan muhakkak ki kahvaltı servis ediyor ama kendini tamamen kahvaltıya adayan mekanların sayısı o kadar da çok değil elbet. Hoş Supper‘da öğle yemeği de mevcut ama ana konularının kahvaltı olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

O fırından çıkan koku da ne?

Öncelikle mekandaki her hamur işini -ekmekler dahil- kendilerinin yaptıklarını söyleyelim. Yani burnunuza gelen her nefis koku kısa bir süre sonra sıcak bir şekilde masanızda da olabilir. Bol bol yumurta çeşitleri ve ekmek üstü lezzetleri ile güzel bir kahvaltı seçkileri mevcut. Yiyecekleriniz öncesinde gelen ekşi maya ekmek ve bulut tereyağ -gerçekten pofuduk ve hafif de tatlı bir tereyağ- sizi epey mutlu edecek. Egg Burger ve avotoast’u şiddetle tavsiye ediyoruz. Kendi yaptıkları simitle servis ettikleri kahvaltı salataları da güzel bir alternatif ya da ekmek üstü lezzetiniz yanına eşlikçi olabilir. Tatlı seviyorsanız French toast’ları, tatlı ama sağlıklı isterseniz acai bowl’ları oldukça güzel. Kahvaltı 09:00 – 15:00 saatleri arasında servis ediliyor.

12:00 – 19:00 arası servisi başlayan öğle menülerinde ise balık ekmekten pad thai’ye, kumpirden sandviçe kadar birçok alternatif yer alıyor.

Gelelim yazının başında küçük ama sempatik olarak bahsettiğimiz kısma. Mekan bundan bir süre önce Teşvikiye’nin salaş -ama güzel- tostçularından biriydi. Mekanı devralan ekip o eski tostçudan hiçbir eser bırakmayarak minimal dekorları, sakin renkleri, sokağa yayılan masaları ve son derece güler yüzlü servisleri ile kalpleri fethedeceğe benziyor. Zaten mekanda vakit geçiren insanlardan ve yükselen kahkahalardan da bunu anlamanız mümkün. Gidin ve deneyin, pişman olmayacaksınız.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR