Ana SayfaEtkinliklerKaş cazla buluşuyor: Kaş Caz Festivali

Kaş cazla buluşuyor: Kaş Caz Festivali

Birbirinden güzel festivallere tanıklık ettiğimiz 2023 yazında, Kaş Caz Festivali beşinci yılında yine dopdolu. 25-26-27 Ağustos’ta üç gün boyunca Setur Marina ev sahipliğinde müzikseverlerle buluşacak.

Festival, Kaş Amfi Tiyatroda her sabah 08:30’da düzenlenecek ücretsiz “Gündoğumu Dinletileri” ve 26 Ağustos’ta Setur Marina’da yapılacak “Burhan Öçal Jazz ve Percussions Workshop” gibi etkinliklerle cazı, Kaş’ın müzikseverleri de cazın bir parçası haline getirecek.

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, Şenova Ülkeri Uraz Kıvaner, Ozan Musluoğlu, Murat Süngü, Savaç Özkük, Can Olgun ve Sedef Erçetin’den oluşan Istanbul Jazz Ensemble projesi festivalde unutulmaz bir geceye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Kosova’lı gitar ustası Enver Muhammed’in Ekin Cengizkan ve Kaan Bıyıkoğlu ile birlikte oluşturduğu trio projesi,  sahnede grubu ile organik bağlarla birbirine kenetlenmiş zengin bir doku yaratan Korhan Futacı, Gürol Ağırbaş, Emre Tenkal, Tunç Öndemir gibi önemli müzisyenlerden oluşan ekibi ile derinlikli vokaliyle Türkiye müzik sahnesinin en etkileyici vokallerinden Birsen Tezer; piyanoda Can Çankaya, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ediz Hafızoğlu’ndan oluşan ekibiyle Elif Çağlar Quartet, Volkan İncüvez, Okan Kaya, Berkan Tilavel’den kurulu Hissikablelvuku, Derya Türkan, Cenk Erdoğan, Kağan Yıldız ve Grammy ödüllü müzisyen Arto Tunçboyacıyan’dan kurulu Anahtar grubu, Social Inclusion Band ve Jamal Aliyev & Ece Dağıstan bu yıl caz severlere eşsiz bir festival deneyimi yaşatacak.

kascaz afis

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR