Ana SayfaEtkinliklerKokteyl sevenler için dev hizmet: Lelabbo

Kokteyl sevenler için dev hizmet: Lelabbo

Moda hakkında düşüncelerim gününe göre değişiyor. Kah “bir cennet!”, kah “alın şu insanları üzerimden!” diyeceğim kadar kalabalık. Ama şöyle bir gerçek var ki, çok keyfli mekanları var. İşte onlardan bir tanesi de yeni açılan kokteyl bar Lelabbo…

İpek ATCAN / [email protected]

Yine Moda’da yer alan Fahri Konsolos’u sevenler buraya da muhakkak bayılacaktır. Zaten kokteyl sevip de burayı sevmeyecek biri olacağını pek düşünmüyorum. Mekanın ismi Fransızca “Le Labo”dan (laboratuvar) geliyor. Eh kokteylin bir miksoloji sanatı olduğunu düşününce de bu isim konuya çok da uzak sayılmaz.

Son derece tecrübeli bir ekip yer alıyor mekanda. Hiçbir sorunuzun cevapsız kalmadığı, “bir sorup geleyim” gibi cevaplar almadığınız bir yer. Sorularınıza cevap alabileceğiniz bir diğer seçenek ise menüyle beraber gelen bir kart. Her kokteylde özel bir teknik var. Kokteyllerin yanında yer alan ikonları kartta bulup ne demek olduklarını okuyabiliyorsunuz. Kimine meşakkatli gelebilir ama ben bu fikri oldukça güzel ve eğlenceli buldum.

IMG 5248 scaled

Harika bir atmosfer

Saat 17:00 – 02:00 saatlerinde açık olan mekana ben oldukça erken bir saatte gittiğim için gayet kolay yer buldum ama saat ilerledikçe yer bulunmayacak bir noktaya geldi. Çünkü mekan oldukça küçük ama dozajında bir küçüklük. Bar asma bir katta yer alıyor ve oturduğunuz her yerden barı görebiliyorsunuz. Hatta barın önünde de birkaç kişilik alan mevcut. Barın hemen altında “Şiddetli Zehirler” ve “Hafif Zehirler” yazan tabelalar var. Bunlar tarihi Yeni Moda Eczanesi’nden esinlenilmiş. Aynı şekilde ilaç dolabı şeklindeki dekor da yine o eczaneye saygı duruşu niteliğinde. Yani mekanın içine girdiğinizde fotoğraf çekeceğiniz fazlaca yer mevcut.

Kokteyller

Menüde birçok kokteyl mevcut. Kokteyl öncesi gelen çerez ve ızgara zeytinler eşliğinde heyecanla kokteylinizi bekliyorsunuz. Ben 3 adet kokteyl denemiş oldum Paloma, Negroni ve közlenmiş kırmızı biber, çilek ve tekiladan oluşan Smoked Fiesta. Paloma ve Negroni her yerde bulunan, “ne kadar farklı olabilir ki!” diyeceğiniz kokteyllerden olsa da cidden “o kadar” farklı. Özellikle Paloma favorim oldu. Her ne kadar tekila ve mezcal sevsem de Smoked Fiesta damak zevkime pek uymadı ama mekanın favori kokteyllerindenmiş. Yani siz çoğunluğa bir kulan verin.

Kokteyl fiyatları 440 – 470 TL arası değişiyor. Avrupa Yakası’nda yaşayan biri olarak Anadolu Yakası’nı hep uygun fiyatlı bulmuşumdur ve Lelabbo, Moda’ya göre yüksek bir fiyata sahip. Fakat bence böyle bir kokteyl bar için hala uygun fiyatlı. Özetle yolunuz düşerse muhakkak uğrayın ve hatta yolunuz düşmese de düşürün. Pişman olmayacaksınız.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lelabbo Cocktail Bar (@lelabbomoda)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR