Ana Sayfarock28 Kasım'da Küçükçiftlik Park'ta metal fırtınası

28 Kasım’da Küçükçiftlik Park’ta metal fırtınası

28 Kasım Pazar akşamı %100 Metal Sunar: Black Tooth- Engulfed – Hellsodomy ile metal müzik tutkunları KüçükÇiftlik Park’ta buluşacak.

2004 yılında Tuna ve Utku tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk ve tek Southern Rock/Metal müzik grubu olma özelliğine de sahip Black Tooth sahne alacak. Parçaları Avrupa’da 12 ülkede, ABD’de 20’ye yakın eyalette popüler Rock Müzik istasyonunda halen çalan grup, aynı zamanda Amerika’da türünün en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Southern Metal Confederacy ve Southern Rock Society gibi oluşumların üyesi. Haziran 2009’da Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Sweden Rock Festival’da, 2010’da ise Sonisphere’de sahne alan Black Tooth, 2011’in sonunda ilk albümü Drink Drive Go To Hell‘i yayınladı ve o günden beri yayınladığı tüm şarkılarını, bu kez de KüçükÇiftlik Park’ta metal müzik hayranları için söyleyecek.

Black Tooth’un öncesinde ise sahnede, 2010 yılında kurulan Kadıköylü Death Metal grubu Engulfed fırtına estirmeye başlayacak. Kadrosunda Decaying Purity, Burial Invocation, Hyperdontia ve Diabolizer üyelerini barındıran grubun ilk EP’leri “Through The Eternal Damnation”, 2012’de Hellthrasher Productions ve Me Saco Un Ojo Records tarafından yayınlandı. 2017’de ilk albümleri Engulfed in Obscurity, Hellthrasher Productions, Blood Harvest Records ve Messe Noire Productions tarafından yayınlandı. Son EP’leri Vengeance of the Fallen ise 2020’de Me Saco Un Ojo Records, Dark Descent Records ve Extremely Rotten Productions tarafından yayınlandı. Yaklaşık 2 sene sonra ilk kez yeniden sahnelere dönecek olan grup, son EP’lerini ilk kez canlı olarak KüçükÇiftlik Park’ta çalacaklar.

 

2011’de Kadıköy’de kurulan Hellsodomy ise sahnenin açılışını yapacak. 2014 yılında çıkan Masochistic Molestation demosu ve 2015 yılında çıkan Sodomy is Nigh EP’sinin ardından 2016’da Chaostorm adındaki ilk full albümünü yayınladı. Yurtdışı ve yurtiçinde pek çok konser ve festivalde sahne alan grubun, son olarak 2019 yılı sonunda 2. full albümleri Morbid Cult yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR