Ana SayfaEtkinliklerLollapalooza festivali belgesel oluyor

Lollapalooza festivali belgesel oluyor

Paramount+’ın yeni belgesel serisi “Lolla: The Story of Lollapalooza” ile dünyanın en büyük müzik festivallerinden Lollapalooza’nın tarihini ve yarattığı kültürü izleyebileceğiz.

İlk kez 1991 yılında Amerika’da düzenlenen Lollapalooza yıllar boyunca birbirinden büyük isimlere ve efsane gösterilere ev sahipliği yapmış ve sınırlarını ülke dışına genişletmişti. Paramount+, duyurduğu yeni projesiyle festivalin hikayesine odaklanacak üç bölümden oluşan yeni bir belgesel serisi müjdesini verdi.

“Lolla: The Story of Lollapalooza” adını taşıyacak belgesel serisi ikonik müzik festivalinin dünden bugüne biriktirdiği hikayeleri müzik severlere sunacak. Daha önce HBO yapımı “Spring Awakening” ve Nicki Minaj belgeseli “My Time Again” ile adını duyuran John Warren’ın yönetmenliğini üstleneceği “Lolla”, Paramount+ platformu üzerinden yayınlanacak. Henüz net bir yayın tarihi belirlenmeyen belgesel serisini ülkemizde hangi yayın servisi üzerinden izleyebileceğimiz de belirsizliğini koruyor.

Jane’s Addiction grubunun solisti Perry Farrell’ın kurduğu Lollapalooza’nın bu seneki edisyonu 3-6 Ağustos tarihleri arasında festivalin Chicago’daki evi Grant Park’ta gerçekleşecek. Henüz bu yaz hangi isimlerin sahne alacağı açıklanmamış olsa da Lollapalooza Global projesi kapsamında festivalin diğer ayaklarında duyurulan kadrolar şimdiden göz dolduruyor. Paris, Santiago, Berlin, São Paulo, Stockholm ve Buenos Aires’in yanına bu sene ilk kez geçtiğimiz hafta gerçekleşen Mumbai ayağıyla Asya kıtası da dahil olmuş oldu. Festivalin, başka merkezi noktaları da takvimine dahil edeceğini düşününce 2023’te dünyada müzik sahnesinde izleyeceklerimiz için heyecanlanmamak mümkün değil.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR