Ana SayfaÖzel DosyaManga uyarlaması en iyi live action'lar

Manga uyarlaması en iyi live action’lar

Netflix’te yayınlanan ve hala devam etmekte olan aynı isimli mangadan uyarlanan “One Piece” bol bol konuşulurken anime ve mangalardan uyarlanan en iyi live action’lardan birkaçına göz atalım istedik. Eğer içlerinde izlemedikleriniz var ise muhakkak izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Blade of the Immortal (2017)

“Blade of the Immortal”, Hiroaki Samura tarafından yazılan bir manga serisinin live action uyarlamasıdır. Hikaye, kız kardeşini korurken 100 adam öldürdükten sonra ölümsüzlükle lanetlenen bir samuray olan Manji’yi konu ediniyor. Film, şiddetli ve geleneksel olmayan filmleriyle tanınan Takashi Miike tarafından yönetiliyor.

Kingdom (2019)

“Kingdom”, Qin Krallığı’nda büyük bir general olma hayali kuran genç yetim bir çocuk olan Shin’in hikayesini konu ediniyor. Köyü düşman kuvvetler tarafından saldırıya uğradığında, Shin intikam almak ve krallığını korumak için bir grup askerle bir araya geliyor ve olaylar başlıyor. Son derece etkileyici görseller ve etkileyici dövüş sahneleri ile dolu heyecan verici bir aksiyon sizi bekliyor. En önemlisi de manganın ruhunu başarılı bir şekilde yansıtıyor olması.

Attack on Titan (2015)

“Attack on Titan”, aynı adı taşıyan popüler bir Japon live action film uyarlamasının iki bölümlük versiyonu. Film insanların devasa insan benzeri yaratıklar olan Titanlar tarafından yutulduğu post-apokaliptik bir dünyada geçer. Film, Eren, Mikasa ve Armin adlı üç arkadaşın, Titanlara karşı savaşmak ve insanlığı korumak için orduya katılmasını takip eder.

Lady Snowblood (1973)

Biraz da eskilere gidiyoruz. Hatta epey bir eskiye gidiyoruz. “Lady Snowblood”, Toshiya Fujita tarafından yönetilen klasik bir Japon intikam filmidir. Hikaye, ailesini öldüren kişilerden intikam almak için yetiştirilmek üzere hapishanede doğan ve uzman bir kılıç ustası ve suikastçı olacak şekilde yetiştirilen Yuki adında bir kadını konu ediniyor. “Lady Snowblood,” Quentin Tarantino‘nun “Kill Bill” serisi dahil olmak üzere birçok diğer filme ilham kaynağı olarak da gösterilen bir yapım.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR