Ana SayfaÖzel DosyaMerakla beklenen 2023 filmleri

Merakla beklenen 2023 filmleri

Yılın ilk yarısının sonuna geldik ama daha önümüzde kocaman bir 6 ay daha var. Peki bizi bu gelecek 6 ayda hangi muhteşem filmler bekliyor? İşte merakla benlenen 2023 filmleri.

Yılın başından bu yana birbirinden güzel filmler vizyona girdi ama hala heyecanla beklediğimiz bir dolu film mevcut. Neredeyse “süper kahramanların senesi” diyebileceğimiz kadar çok süper kahraman filmi mevcut ama tabii sadece onlarla da sınırlı değil. Karşınızda 2023 filmlerinden sizler için seçtiklerimiz.

Spider-Man: Across the Spider Verse – 2 Haziran

“Spider-Man: Spider-Verse” 2022’nin en çok beklenen filmlerinden biriydi. Ta ki 2023’e ertelenene kadar. Ayrıca, Issa Rae’nin Jessica Drew’yu (aka Spider-Woman) seslendireceğini biliyoruz ve muhtemelen Jake Johnson’ın Peter Parker olarak geri döneceğini de düşünüyoruz. Ne kaldı ki şurada!

Transformers: Rise of the Beats – 9 Haziran

Transformers serisi, 1980’lerde geçen “Bumblebee”den sonra yine geriye giderek, izleyicileri Transformers’ın farklı fraksiyonları arasındaki üç yönlü bir çatışmanın ortasına, 90’ların ortasına götürüyor.

The Flash – 16 Haziran

2022 yılında çoklu evrenler oldukça popülerdi ve bu film de DC’nin bu trend içindeki hareketi diyebiliriz. Michael Keaton Bruce Wayne olarak karşımıza çıkacak. Çizgi romanlardaki “Flashpoint” hikayesini takip edeceği filmde bakalım bizi neler bekliyor.

Asteroid City – 23 Haziran

Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren “Asteroid City” bırakın fragmanının sadece filmden yayınlanan fotoğraflarıyla bile ses getirmişti. Wes Anderson, bu filmi için absürt derecede ünlü bir oyuncu kadrosu bir araya getirdi. 1955’te geçen bu dönem komedisi, Junior Stargazer kongresindeki öğrenciler ve ebeveynler hakkında. Film, şimdiye kadar yapılmış en Wes Anderson tarzı Wes Anderson filmi olabilir.

Indiana Jones and the Dial of the Destiny – 30 Haziran

Yine prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren bir film daha. Hatta festivalde Harrison Ford’a yaşam boyu onur ödülü de takdim edildi. İlk kez, Steven Spielberg’ün yönetmediği bir Indiana Jones filmi ile buluşacağız. Filmin başrollerinde Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Shaunette Renée Wilson, Antonio Banderas ve elbette Harrison Ford yer alıyor.

Mission: Impossbile: Dead Reckoning, Part One – 14 Temmuz

Serinin 7. filminde bir kez daha Tom Cuise ile bir araya geliyoruz. Aslında tam da bu zamanlarda Mission: Impossible 8’i izliyor olacaktık, ancak COVID nedeniyle şu an M:I 7’yi 2024’te ise M:I 8’i izleyeceğiz. Bu film vizyona girdiğinde, Tom Cruise, Ethan Hunt’ı tam 27 yıl boyunca oynamış olacak! Yaşlanmıyor olmasına artık şaşırmayı bırakma zamanımız geldi galiba.

Barbie – 21 Temmuz

Yılın en beklenen ve tabii ki beklenirken ses getiren filmlerinden bir tanesi de “Barbie” oldu. “Little Women” uyarlamasının ardından, yönetmen Greta Gerwig bu yaratıcı fikirli orijinal filmi (Noah Baumbach ile birlikte yazdığı) ile geri dönüyor. Film, tüm zamanların en ünlü bebeklerinden biri olan Barbie’nin (Margot Robbie) Barbieland’den sürgün edilmesini ve dünyamızla tanışmasını anlatıyor.

Oppenheimer – 21 Temmuz

Christopher Nolan’ın fizikçi ve “atom bombasının babası” olarak bilinen J. Robert Oppenheimer üzerine çektiği merakla beklenen biyografik filmde Cillian Murphy başrolde yer alıyor. Emily Blunt ve Matt Damon da filmde yer alan diğer isimler arasında. Nolan’ın neredeyse tüm filmleri gibi, IMAX çekimi yapılan bu filmi de mümkünse bir IMAX salonda izlemeli.

Killers of the Flower Moon – 20 Ekim

David Grann’ın çok satan kitabına dayanan “Killers of the Flower Moon”, Amerika’nın Kızılderili halklarıyla olan ilişkisinin bir değerlendirmesi. Film Martin Scorsese ve vazgeçilmez oyuncuları Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’yu bir araya getiriyor.

Dune: Part Two – 3 Kasım

Frank Herbert‘in aynı adlı kitabından uyarlanan ve yine yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve‘ün olduğu film Budapeşte, Abu Dabi, Ürdün ve İtalya’da çekildi. Filmin oyuncu kadrosunda ise yine başrolde Timothée Chalametyer alıyor. Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Charlotte Rampling ve Stephen McKinley Henderson‘ın yanı sıra kadroya “Elvis” filmiyle adını duyuran Austin Butler, Christopher Walken ve Léa Seydoux da eklendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR