Ana SayfaEtkinliklerMikis Theodorakis Orkestrası yakında Türkiye'de

Mikis Theodorakis Orkestrası yakında Türkiye’de

Efsanevi Yunan besteci Mikis Theodorakis’i yaşatmak adına kurulan Mikis Theodorakis Orkestrası Türkiye’de iki konser verecek. 

1964 yapımı ve Oscar ödüllü “Zorba” filminin müziklerine attığı imza ile bütün dünyada ses getiren ünlü besteci Mikis Theodorakis anısına kurulan Mikis Theodorakis Orkestrası, 9 Ağustos’ta İstanbul Turkcell Vadi’de ve 10 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava’da performans sergileyecek.

Geçen yıl hayatını kaybeden Theodorakis ardında oda müziği, opera, senfoni ve bine yakın şarkıdan oluşan devasa bir katalog bırakarak dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri arasında yer alıyor.

1997 yılında Theodorakis ile birlikte çalan müzisyenler ve bestecinin arkadaşları tarafından kurulan Mikis Theodorakis Orkestrası ise sanatçının en önemli bestelerinin yanı sıra ‘Zorba’dan hareketli melodilere uzanan geniş repertuarı ile konserler vermeye devam ediyor. Orkestra aynı zamanda gelecek vaat eden genç sanatçıların yanı sıra farklı ülkelerden sanatçılarla ortak projeler oluşturarak Yunan kültürünü tanıtmayı da hedefliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR