Ana SayfapopNazan Öncel 5 Şubat'ta Moda Kayıkhane'de

Nazan Öncel 5 Şubat’ta Moda Kayıkhane’de

Pop müziğin köklü isimlerinden Nazan Öncel, 5 Şubat Cumartesi saat 21.00’de Moda Kayıkhane sahnesinde dinleyicileriyle buluşuyor. 

“Sokak Kızı” lakabıyla da anılan sanatçı, ilk kırk beşliği “Sana Kul Köle Olmuştum”u 1978 yılında yayınlamıştı. 1982 yılında LP formatında yayınladığı ilk albümü tutmayınca, TRT için demolar yapmayı bırakmış, sadece sahne çalışmalarıyla mesleğine devam etmiştir. 9 yıl sonra, 11 Ekim 1991’de yayınladığı Bir Hadise Var albümünün satış başarısıyla da sağlam, kalıcı ve büyük bir başlangıç yapmıştır.

1996 yılında Sokak Kızı albümünü çıkaran Öncel’in bu albümü ile tarzını da sertleştirmeye başlar ve ‘sokak kızının’, sokakta yaşayan kadının isyanını dillendirir. Ve bu albümden çıkan Sokak Kızı, Erkekler de Yanar, A Bu Hayat ve Bırak Seveyim Rahat Edeyim gibi parçalar onu zirveye taşır.

Öncel, bu tarzı 1999 Ocak ayında yayınlanan Demir Leblebi albümünde sürdürdü Türkiye’ye eşik atlatan ve sosyal sorumluluklara işaret eden bu albüm yıllar sonra Göç ve Sokak Kızı albümleri gibi kült olma mertebesine erişti. 21 Mart 2004 tarihinde Yan Yana Fotoğraf Çektirelim albümünü çıkardı. Bu albüm sanatçının en çok satan albümlerinden biridir. 15 Temmuz 2006’da 7n Bitirdin‘i çıkaran sanatçı Aşkım Baksana Bana ile digital ortamda en çok satılan şarkı olmayı başardı ve listelere bir numaradan girerek tam üç ay liste başı oldu.

Sanatçı son olarak “Sakin Ol Şampiyon” adında bir single yayınladı. Etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR