Ana SayfarockNekropsi 11 Mart'ta Küçükçiftlik Park'ta

Nekropsi 11 Mart’ta Küçükçiftlik Park’ta

Yerli progresif rock sahnesinin kült grubu Nekropsi, 2022’deki ilk konserini 11 Mart’ta KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde verecek.

Nadir gerçekleştirdikleri konserlerde biletleri hızla tükenen ve iz bırakan canlı performanslarıyla tanınan Nekropsi’nin Erciyes Şokta, Baba, Foklar, Yok Var, Dedikodu gibi hep bir ağızdan eşlik edilen parçaları ve soluksuz çaldıkları enstrümantal parçaları İstanbullu dinleyicilerle buluşacak. Gecenin açılışında sahneye çıkacak olan Hakan Tamar ise DJ setiyle müzikseverleri unutulmaz bir konsere hazırlayacak.

Progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden Nekropsi, yayınladıkları albümler, tekliler, enstrümanlarına hakimiyetleri, doğaçlamaları ve sürprizle dolu sahneleriyle yurtiçi ve yurtdışında geniş bir dinleyici kitlesine sahip.

İLK ALBÜMLERİ Mİ KUBBESİ 1996’DA YAYINLANMIŞTI

Nekropsi’nin 1996 yılında yayınladıkları ilk albümleri Mi Kubbesi’ni 2007’de Sayı 2, 2009’da 1998, 2013’te Aylık albümleri izledi. 2018 yılında Sekizler ve Ta Ta Du, 2019’da Dedikodu teklilerini yayınlayan grup, 2020’de ise Helezon adlı tekliyi sevenleriyle paylaştı. Nekropsi, gitarlar ve vokallerde Cem Ömeroğlu ve Gökhan Goralı, davullar ve vokallerde Cevdet Erek, bas gitar ve vokallerde ise Kerem Tüzün’den oluşan kadrosundan oluşuyor.

İlk jenerasyon radyo programcılarından DJ Hakan Tamar ise, gecenin başında seçkileriyle sahnede olacak. Tamar, hareketli ve alternatif set list’iyle konser öncesinde dinleyicileri geceye hazırlayacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR