Ana SayfaEtkinliklerNisan ayında İstanbul kültür-sanata doyuyor!

Nisan ayında İstanbul kültür-sanata doyuyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı’na bağlı 21 mekanda nisan ayı boyunca gerçekleşecek tam 300 etkinlikle İstanbul kültür sanata doyuyor! Her yaştan kültür-sanat sevdalılarının ücretsiz erişebileceği etkinlikleri inceleyip merak ettiklerinizi takviminize not alın.

Şehrin dört bir yanından birçok farklı ve ilgi çekici etkinlikler sunan Nisan programı boyunca İBB Kültür ilkbahar havasını İstanbul’un her köşesine yayıyor. Beyoğlu’nun en güzel binalarından biri olarak görülen Metrohan’da başlayan “Metrohan Günlükleri” başlıklı programda Türk müziği, caz, etnik, ve klasik Batı müziğinin sevilen isimleri bir araya gelecek. Sarp Maden Trio, Tuna Kiremitçi, Çağrı Sertel, Dilek Türkan ve Şirin Pancaroğlu gibi isimlerin sahne alacağı etkinlikte konserlerin yanı sıra Ezel Akay, Murat Meriç ve Yüksel Aksu’nun katılacağı söyleşiler de gerçekleşecek.

Sarp Maden Trio - İstanbul kültür-sanat - metrohan

İstanbulluların son yıllarda yeniden uğrak mekanı haline gelen Müze Gazhane’de de bu ay söyleşiler, tiyatro oyunları ve film gösterimleriyle dolu bir takvim devam ediyor. Bunların en heyecan vericilerinden biriyse Cumhuriyet’in öncü kadın ressamlarının ele anınacağı sergi serisinin ilki olan “Bir Kendilik Öyküsü: Naile Akıncı (1953-2013)” isimli retrospektif sergisi 4-16 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilir. İBB Miras tarafından restore edilerek eski pompa istasyonundan kültür-sanat dünyasına kazandırılan yeni Cendere Sanat Müzesi’nin ilk sergisi de bu ay gerçekleşecek. Küratörlüğünü Derya Yücel, Ebru Yetişkin ve Marcus Graf’ın üstlendiği ve 23 sanatçının işlerini bir araya getiren “Akışın Tanığı” sergisi 30 Nisan tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Boğaz’ın iki yakasında mimarileriyle kendilerine hayran bırakan tarihi iskeleler, yapılan restorasyon çalışmaları sonrasında birer kültür-sanat mekanına dönüştü. Tarihi Moda İskelesi’nde Güneş Özgeç, Melis Danişmend, Ozan Sarohan konserleri ve Ezgi Aktan, Melis Birkan ve Nezaket Erden gibi isimlerin katılacağı söyleşiler nisan ayında gerçekleşecek. 12 Nisan’da Barış Demirel konseriyle kapılarını açacak Kadıköy-Beşiktaş İskelesi de bundan sonra konserlere, plak dinletilerine ve söyleşilere ev sahipliği yapacak. Daha birçok mekanda gerçekleşecek birçok ilgi çekici etkinliği barındıran nisan ayı programının detaylarını incelemek için İBB Kültür’ün resmi web sayfasını inceleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR