Ana SayfaÖzel DosyaOyunculuk yapan müzisyenler

Oyunculuk yapan müzisyenler

Onları sadece şarkılarıyla anıyoruz belki ama zaman zaman filmlerde de boy gösteriyorlar. Will Smith’den ya da Justin Timberlake’ten bahsetmeyeceğiz tabii. Ya da artık bol bol filmlerde gördüğümüz Lady Gaga’dan da… Buyrun az ve öz oyunculuk yapan müzisyenlere göz atalım.

Rihanna  – Ocean’s 8

Bir anda yakışıklı adamlardan güzel kadınlara geçiş yapmıştık “Ocean’s 8” ile. İşte bu güzel kadın kadrosunda Rihanna da yer alıyordu. Birbirinden güzel kliplerinde zaten iyi bir oyunculuk sergilediğini düşündüğümüz Rihanna, az ama öz oyunculuk deneyimlerinde de hep güzel eleştiriler aldı.

Tina Turner – Mad Max Beyond Thunderdome

Yine dizilerde ve filmlerde pek karşımıza çıkmayan bir isim 89 yaşındaki Tine Turner. 1985 yılında “Mad Max” serisinin üçüncü filminde Aunty Entity karakterini oynuyor. Filmin yönetmenleri George Miller ve George Ogilvie daha prodüksiyon aşamasındayken bu rol için Tina Turner‘ı düşünmeye başlıyor ancak rolü kabul edeceğinden de pek emin olamıyorlar. Fakat Tine Turner hem rolü kabul ediyor hem de şahane bir oyunculuk sergiliyor.

Björk – Dancer In The Dark

İzlandalı alternatif pop yıldızı Björk sadece harika müziği ve çılgın klipleriyle değil aynı zamanda oyunculuğuyla da zaman zaman konuşuluyor. Ama bu konuşulma sadece birkaç saniye gözüktüğü rollerle gerçekleşiyor. Bir Hollywood müzikali olan “Dance In The Dark”ta ise uzun uzun boy gösteriyor.

Mary J. Blige – Mudbound

Aslında son yıllarda kendisini bol bol ekranlarda gördük çünkü “Umbrella Academy”de de yer aldı. Ancak “Mudbound” filmi ile beraber Mary J. Blige bir ilki gerçekleştiriyor ve Oscar’larda hem “En İyi Oyuncu” hem de “En İyi Film Müziği” dallarında aday oluyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR